Wyciekając Olej Zipp Quantum R

Witam. Mam przejechane ok. 117 km w moim Zipp Quantum R !
Trzmam go w garażu... i ostatnio zauważyłem kilka plam...coś wycieka z tego skuterka... po zapachu zdaje mi się że to olej.. nie wiem o co chodzi.. jutro udam się do serwisu... i zobaczę co dalej.. A wy macie jakies pomysły ???

Witaj. W swoim skuterku też mam problem z olejem, gdzieś cieknie i nie mam pojęcia skąd. Leci jakoś po gaźniku z boku i nie leci tego mało. Byłem w serwisie z 3 razy. Jakoś to robili, że przestawało lecieć ale starczało to na 2 dni. Ja bym sprawdził czy zbiornik oleju nie jest pęknięty. Ja tak miałem po mniej więcej 300km.

Miałem taki sam problem - wszystko cieknie przy króccu spustowym ze zbiornika oleju. Jakaś chińska raczka nie załozyła tam opaski zaciskowej na węzyk.
wystarczy wyciagnac siedzenie i na węzyk załozyć taka opaske :

http://allegro.pl/opaska-zaciskowa-wezyka-przewodu-paliwowego-5mm-i2363953390.html

Druga rzecz która jeszcze może być nie tak to słabej jakosci odlew zbiorniczka oleju - na w/w króccu moze znajdowac się lekki garb po formie od wtryskarki (wada produkcyjna).
Ja usunałem ten garbik nozykiem i załozyłem opaske zaciskowa - po problemie

Witam. Dziękuję wszystkim za swoje pomysły... dzisiaj po 17 mój skuterek wróci z Serwisu... napiszę wtedy co tam się stało. ; )
Pozdrawiam,

Dawid

Witam. Skuter już jest w serwisie... dowiedziałem się jaka jest wada... otóż :

Ten skuterek nie posiada fabrycznego jakiegoś zaworka...;d

Gdy jest nadmiar oleju wtedy skuterek go gdzieś wypluwa... Serwis mi zamontuje ten zaworek ... i będzie po sprawie.. ; d

Robia cie w balona z tym zaworkiem.
Kapie bezczelnie z węzyka sam widziałem podobno to wada fabryczna - pytałem w serwisie podczas przeglądu - powiedzieli że jak dostaja quantuma do sprzedania nowego to pierwsze co robia to naprawiaja zbiornik oleju bo prawdopodobieństwo że bedzie kapał jest bardzo duze.
W skuterze Inca street (mam dwie 50tki) mam opaskę zaciskowa na wężyku oleju i jest git. Jak ci sie bedzie chciało to zobacz pod siedzenie jak dostaniesz skuter - na bank załozyli ci opaskę lub wsadzili węzyk na silikon

Dzięki za odpowiedź... jutro dostane skuterek... jak będę miał czas to zajrze... !

U mnie była fabrycznie sparciała uszczelka w pompie oleju i kapało sobie codziennie pomału w okolicy przekładni. pompę wymienili mi na gwarancji i wszystko jest ok.

Dzisiaj dostałęm telefon z serwisu/// skuterka jeszcze nie dostałem ... dlaczego ?

Bo dowiedzieli się że ten skuter ma fabrycznie pękniety zbiornik... : ) I coś tam jeszcze... czekają teraz na części z Przasnysza. :)