Wyciekając Olej Zipp Quantum R

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #63847
    wilczekiller
    Użytkownik
    • 6
    • 27Postów:

    Witam. Mam przejechane ok. 117 km w moim Zipp Quantum R !
    Trzmam go w garażu… i ostatnio zauważyłem kilka plam…coś wycieka z tego skuterka… po zapachu zdaje mi się że to olej.. nie wiem o co chodzi.. jutro udam się do serwisu… i zobaczę co dalej.. A wy macie jakies pomysły ???

    #63866
    Nomad
    Użytkownik
    • 3
    • 98Postów:

    Witaj. W swoim skuterku też mam problem z olejem, gdzieś cieknie i nie mam pojęcia skąd. Leci jakoś po gaźniku z boku i nie leci tego mało. Byłem w serwisie z 3 razy. Jakoś to robili, że przestawało lecieć ale starczało to na 2 dni. Ja bym sprawdził czy zbiornik oleju nie jest pęknięty. Ja tak miałem po mniej więcej 300km.

    #63882
    inca
    Użytkownik
    • 5
    • 155Postów:

    Miałem taki sam problem – wszystko cieknie przy króccu spustowym ze zbiornika oleju. Jakaś chińska raczka nie załozyła tam opaski zaciskowej na węzyk.
    wystarczy wyciagnac siedzenie i na węzyk załozyć taka opaske :

    http://allegro.pl/opaska-zaciskowa-wezyka-przewodu-paliwowego-5mm-i2363953390.html

    Druga rzecz która jeszcze może być nie tak to słabej jakosci odlew zbiorniczka oleju – na w/w króccu moze znajdowac się lekki garb po formie od wtryskarki (wada produkcyjna).
    Ja usunałem ten garbik nozykiem i załozyłem opaske zaciskowa – po problemie

    #63894
    wilczekiller
    Użytkownik
    • 6
    • 27Postów:

    Witam. Dziękuję wszystkim za swoje pomysły… dzisiaj po 17 mój skuterek wróci z Serwisu… napiszę wtedy co tam się stało. ; )
    Pozdrawiam,

    Dawid

    #63921
    wilczekiller
    Użytkownik
    • 6
    • 27Postów:

    Witam. Skuter już jest w serwisie… dowiedziałem się jaka jest wada… otóż :

    Ten skuterek nie posiada fabrycznego jakiegoś zaworka…;d

    Gdy jest nadmiar oleju wtedy skuterek go gdzieś wypluwa… Serwis mi zamontuje ten zaworek … i będzie po sprawie.. ; d

    #63984
    inca
    Użytkownik
    • 5
    • 155Postów:

    Robia cie w balona z tym zaworkiem.
    Kapie bezczelnie z węzyka sam widziałem podobno to wada fabryczna – pytałem w serwisie podczas przeglądu – powiedzieli że jak dostaja quantuma do sprzedania nowego to pierwsze co robia to naprawiaja zbiornik oleju bo prawdopodobieństwo że bedzie kapał jest bardzo duze.
    W skuterze Inca street (mam dwie 50tki) mam opaskę zaciskowa na wężyku oleju i jest git. Jak ci sie bedzie chciało to zobacz pod siedzenie jak dostaniesz skuter – na bank załozyli ci opaskę lub wsadzili węzyk na silikon

    #64050
    wilczekiller
    Użytkownik
    • 6
    • 27Postów:

    Dzięki za odpowiedź… jutro dostane skuterek… jak będę miał czas to zajrze… !

    #64105
    Arczi
    Użytkownik
    • 4
    • 132Postów:

    U mnie była fabrycznie sparciała uszczelka w pompie oleju i kapało sobie codziennie pomału w okolicy przekładni. pompę wymienili mi na gwarancji i wszystko jest ok.

    #64241
    wilczekiller
    Użytkownik
    • 6
    • 27Postów:

    Dzisiaj dostałęm telefon z serwisu/// skuterka jeszcze nie dostałem … dlaczego ?

    Bo dowiedzieli się że ten skuter ma fabrycznie pękniety zbiornik… : ) I coś tam jeszcze… czekają teraz na części z Przasnysza. 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button