! Forum Skutery wycieczka

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Michalk001 Michalk001 4 dni, 4 godzin temu.

Oglądasz 13 postów - 1 przez 13 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Slawek Irek
    Użytkownik

hej wszystkim mam zamiar przejechac 260 km skuterkiem ziip axis pojemnosc 50cm powiedzcie czy moge smialo jechac skuterek sprawny mam przejechane 4.600 wiec jak

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

teoretycznie jak nie bedziesz pędził maksem to powinien dać rade. w praktyce bym się za to nie brał tym sprzętem. Chyba że by to podzielić w odcinki po 30-50km, dawać mu wytchnąć i nie pociskać do oporu non stop.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

Możesz śmiało jechać – prędzej twój tyłek powie „litości” niż skuter. Reszta jak wyżej 4-5 postojów i lecimy 10-15 km/h mniej niż V-max maszyny

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tutaj łepek robił chińczykiem 200-350 dziennie i dał rade bezawaryjnie. Wiec dać to się da. Tylko pytanie ile w tym farta było.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Dać się da wszystko, tylko czy Ty wytrzymasz? No i musisz być pewny sprzętu, bo nagły postój w środku lasu lub pchanie go kilkadziesiąt km do najbliższej miejscowości, to nie byle jakie wyzwanie. Najważniejsze części i kpl. narzędzi też by się przydał. No i nie rób tego z dnia na dzień, tylko się porządnie przygotuj.

— był: ROUTER Grande 50 LUX (Relax Edition), jest: KYMCO Miler 125
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

50tką powinien normalnie dać radę, postój co jakiś czas i tyle.

Router Grande 50/72
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

To nie chodzi o to czy 50tka czy 350tka bo to jest różnica głównie w prędkości przelotowej tylko o jakość wykonania. Teoretycznie takie przystanki są bez sensu – po co chłodzić silnik z temperatury roboczej żeby go zaraz po przystanku do tej temperatury nagrzewać?
    Jednak w wypadku „chinola” takie odcinki 30-50km i więcej z manetką bardziej na full obnażą wszelkie wady konstrukcji i błędy regulacji. Jednak 15km w mieście pracując manetką, zwalniając.. itd to nie jest 15km w trasie przeleciane z manetą w jednej pozycji. Wiec coś co z mieście jeździło bezawaryjnie w trasie może spuchnąć i trzeba to brać pod uwagę.
    To nie jest oryginalna honda/yamaha która ten silnik i napęd udoskonalała 20 lat i ich silniki bezawaryjnie jeżdżą latami po zakurzonym i górzystym tajwanie, chinach..itd. Taką bym się nie bał wyruszyć. Ale to jest chinol. Niby to samo ale inne luzy, inne pasowania, inne materiały.
    Druid przecież Kymco Bet&Win 50 robił trasy Wawa-Mazury i skuter to znosił bez zająknięcia. Ale Bet&Win to jedna z najlepiej przystosowanych do takiej eksploatacji 50-tek – ciężka, chłodzona wodą i to niemal flagowy model Kymco a pod plastikami Honda SH10DA

Slawek Irek
    Użytkownik

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi zamierzam spróbować wiadomo nie na max tylko 50 do 60 km dodaje ze kolo 80 leci v-max ale kto by tyle leciał chodzi o przyjemność jazdy i wyzwanie dla samego siebie oraz satysfakcję ze przejechałem tyle postój napewno będę bo tyle nie da rady a ze ja palący wiec i zapalic trzeba będzie trasa jaka zamierzam zrobić jest piękna kolo Wisły się jedzie jak ktoś kojarzy Płock miasto i za płockiem trasa na włocławek poprostu super komplet kluczy świeca nóż tasma i co w droge za tydzień zamierzam jechać kolo 6 wyjazd tylko teraz pytanie ile mi to zajmie 6 a może 7 godzin dodaje ze to 260 km

Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

A wróżbita Maciej patrzy w karty i mówi – „będziesz pan jechał swoim „ziip axis” te 260 km – hmmm , eeeeee no ten teges , uuuuu ,- no jednym słowem Ch…. wie ??? – jak się zaprzesz to 5 godzin jak będziesz jarał co 30 min. to 8 godzin Najlepiej po prostu jak wsiądziesz i pojedziesz i będziesz wiedział ile jesteś w stanie zrobić kilosów

Slawek Irek
    Użytkownik

no wiadomo tak zrobie ale mam zasade po 50 km przerwa

Zdjęcie profilowe pavianek
    pavianek
    Użytkownik

Ok. To jedz juz i czekamy z niecierpliwoscia na relacje i wrazenia 🙂

Slawek Irek
    Użytkownik

spoko wyjazd we wtorek o 6 rano albo i piatna bedzie olej zalany i jazda raz sie zyje komplet kluczy jest benzyna bedzie olej przekladniowy bedzie swieca i hmmmm tyle tylko zastanawia mnie ile czasu bo musze sie okreslic na ktora bede w toruniu

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Ja mam taką trasę za sobą. Ponad 300km w około 10 godzin. Wrażenia super i przygoda fajna. Powrót też bez problemu. Tak więc przygotuj się i ruszaj w trasę. 😀 Napisz o wrażeniach i jak Ci poszło. Aha, sprawdź dobrze pogodę, albo weź jakiś dobry dwuczęściowy deszczak rowerowy.

Zipp Salmo: przebieg 49694km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 1098km.
Oglądasz 13 postów - 1 przez 13 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie