Wycieczka na skuterze 400 km

Witam. W wakacje chce się wybrać skuterem nad jezioro, takie małe wczasy i chciałem się dowiedzieć czy skuter da rade przejechać te 400 km w jedną stronę? Oczewiście z przerwami tak co 40 km z 30 minut przerwy.

do babki na wieś 120 km bez problemu przejechałem zrobiłem tylko 1 przystanek żeby cos zjeść i pojechałem dalej. potem zrobiłem jeszcze inną wycieczkę. wiozłem pasażera i jechałem ile fabryka dała , bo koleżka który jechał obok mnie miał szybszy skuter. pokonaliśmy 100 km w 2.5h jakoś bez przystanków, myślę że nie powinieneś mieć problemów

spokojnie. Pamiętaj aby zabrać zapasową świecę, gdyż może się przydać, lub od razu wymień na dobrą irydową.
Polecam zamontować też sportowy wentylator naraku. Bardzo poprawia chłodzenie 4T chłodzonych powietrzem. Od kiedy zamontowałem nowy wiatraczek za cenę 53 zł odczułem po przyłożeniu ręki do wiatraczka, że mocniej dmucha zimnym powietrzem. Dodam jeszcze, że w zimę jak jeździłem tym bzykiem to przyznam szczerze, że po zrobieniu 10 km, silnik był letni - ledwo co rozgrzany.
Zaraz jak przyjdzie lato to już nie będę musiał się bać, że moja nowa (druga) maszynka będzie się przegrzewała przy 30*C jak to było w moim 1 skuterze. :)
Polecam na długie trasy: http://allegro.pl/sportowy-wentylator-magneta-naraku-skutery-4t-nieb-i3114087385.html

ok. dzięki za info. Może jeszcze się ktos wypowie

Ja w zeszłym roku pokonałem 340km prawie bez przerwy - zero problemów. Tak jak kolega wyżej napisał dobra świeca irydowa a od siebie dodam żebyś jadąc w trasę wlał paliwo na renomowanej stacji oraz wymienił olej na jakiś lepszy, półsyntetyczny/syntetyczny. Wtedy skuter zniesie trasę bez żadnego problemu nawet wtedy kiedy zrobisz przerwę co 150km. Ja stawałem bardziej żeby rozprostować kości niż żeby silnik odpoczął gdyż prędzej ja bym wysiadł w trasie niż mój sprzęt. A tu masz filmik z tej wyprawy:
http://www.youtube.com/watch?v=PGMjQBUAMWY

No ładnie to przejechałeś. Mi jednak nie bedzie się bardzo spieszyło bo bede miał cały dzień na przejazd tak więc myśle że co 40 km zrobie przerwe i też bedzie ok. Co do swiecy i oleju to wymieniłem 3 tygodnie temu ale i tak wezmę na wszelki wypadek nową swiece i olej wymienie. Dzięki

Ja tez kiedy miałem czas jeździłem w trasy. Najdłuższy odcinek - 235 km - mój chiński skuter 2T chłodzony powietrzem pokonał bez problemu. Jeśli masz 2T w trasie lepiej nie używać mineralnego oleju.

Skuter to zipp steed 50, 4t. Blokady usunięte v-max 75 km/h

jedź śmiało i niczym się nie przejmuj ;)

Skoro blokady zdjęte to jedź w trasę z prędkością przelotową 50-55km/h i dla odstresowania się podziwiaj naszą piękną przyrodę. :-D

I tak własnie zrobie. Dzięki