Wybór bardzo dobrych lub dobrych opon do KYMKO VITALITY 2T.

Witam posiadam Vitality 2T od kwietnia tego roku i od początku zastanawiam się nad wymianą opon, poradźcie jakie dobre opony mogę kupić żeby przestać łapać wszystkich nie równości a przede wszystkim farby którą są namalowane pasy bo już tyle razy mnie bujnęło że mało brakowało żebym się przewróciła. Obecnie mam "fabryczne" opony które jak wiadomo są nie najlepszej jakości. Za dobre rady z góry dziękuję ;) szerokości Monika

Te opony w które fabrycznie wyposażane są Kymkacze nie są najgorsze. Na każdej praktycznie oponie złapiesz poślizg na farbie chlorokauczukowej, zazwyczaj używanej do malowania pasów... zwłaszcza jak jest mokra. Tym niemniej opony o lepszej charakterystyce będą zdecydowanie lepiej reagowały na mokrej (zwykłej) nawierzchni. W mojej ocenie w ciemno mogę polecić Micheliny. Różnica będzie odczuwalna...

O Michelinach właśnie słyszałam i wiem że te francuzy są dobre. A coś podobnej jakości możesz polecić?

Monia, a co masz teraz odziane? Kenda...?

Jak za wiele nie możesz wydać a chcesz db to weź Kenda K701,sam bym kupił ale jeszcze nie były w sprzedaży i kupiłem do pedzia Duro hf903

Nie wiem co masz założone fabrycznie, ja miałem Kendy i były OK (tylko 16 cali, spore koło). Teraz w innym sprzęcie mam Micheliny i jest bardzo OK, ale na farbę nie ma mocnych. PCV polane wodą i łyżwiarstwo gotowe :-)

Szczerze mówiąc to nie wiem jakiem mam założone. Na sucho też farba jest zabójcza no i żwir , piach wiemy to my wszyscy użytkownicy jednośladów. Szkoda że tylko nie wiedzą tego kierowcy i jeżdżą blisko kufra.

Ja na Kymczaku miałem fabryczne Kendy i naprawdę nie było źle. Ruszyłem 1 lutego i przeżyłem do lata na mokrym, śliskim i zimnym. Może robi tu też różnicę średnica tych kółek...? To są 12, malutkie, łapią wszelkie nierówności...
*
A, to już witaj w klubie. Wszystkie uliczne awanturki jakie przerobiłem na moto, to z powodu wiszenia mi na plecach przez puszkę. Stado bezmózgich baranów...

To racja że średnica pewnie ma znaczenie a ja na wszystkich ostrych zakrętach łukach itp zwalniam i tylko w lusterkach widze jak siedzi mi taki na ogonie ale na tych oponach o fikoła nie problem zeresztą już parę wyłapałam. W każdym bądź razie dzięki za pomoc a jacyś inni renomowani producenci opon jak Dunlop ztych bardziej znanych?

Kupiłem Micheliny, bo miały najlepsze opinie dotyczące zachowania na mokrym właśnie. Na suchym ponoć nie powalają na kolana, ale ja też uskuteczniam miejskie turlando, a nie torowe wyścigi, więc zależało mi na tym, żeby były jak najbezpieczniejsze na mokrym. Na suchym sam jakoś daję radę, a na mokrym pomoc wskazana :-)
Dunlop tak, słyszałem też kiedyś, że Metzler ma niezłą opinię, ale to tylko ploty, nie miałem przyjemności. Do tej pory tylko Kendy z Kymco i niezapomniane (wrażenia) po tym koreańskim syfie, który był założony na fabrycznym montażu do mojego Murzyna (Hyosung)... Oj, szybciutko zrobiłem im PA,PA! Byliśmy razem 1000km i cieszę się, że nie zakończyło się to jakąś katastrofą, a tylko kilkoma jazdammi bokiem... Już nawet wyparłem nazwę tego badziewia...Od momentu założenia Michelinków - swięty spokój. Ale na farbie i tak trzeba uważać, bo to... farba :-)
*
To coś, to SHINKO było chyba. Unikaj jak ognia :-)

Nie testowałem innych... Młodzież na skuterach zazwyczaj eksploatuje budżetowe opony. Trudno więc o wiarygodne testy użytkowników skuterów. Rekomendacje na Micheliny znalazłem na forach dla motocyklistów. Dobrze wypadają w testach na mokrej nawierzchni. Zajrzyj do nich na stronę i poczytaj... :)))

Dzięki wielkie za doradztwo to w takim razie zainwestuje w francuzy.

Zainwestuj, bo warto. Te przynajmniej przez nas (dwóch) sprawdzone. Obie opinie pozytywne, zanczy 100% :-))) Tylko mała uwaga, tanie nie są. Dwa kółka do mojego kosztowały prawie tyle, co komplet Michelinków do auta (fakt, że licząc w calach - do moto i do puszki ten sam wymiar - 16) :-)))))))))

No do mojego 16' się nie zmieszczą jak bym chciała nawet zmienić koła. bo przód 12' a tył 13' albo odwrotnie. Ale dzięki chłopaki.

Daj znać, jak Ci będzie w nowych kapciuchach :-)

Spoko. :) Na razie czeka mnie gwarancyjny przegląd nie tani kolejny z serii.