Wybór 50cc do 2k – Chiny?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Wybór 50cc do 2k – Chiny?

Ten temat zawiera 156 odpowiedzi, ma 14 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marbryl1 marbryl1 7 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 157 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe chaffinch
    chaffinch
    Użytkownik

Witajcie,
    przymierzam sie do zakupu skutera, chce na niego przeznaczyc max. 2000-2500 PLN.
    Z tego, co czytam na forum i stronie, nie bedzie mnie stac na sprzet firmowy (nie lubie sprzetu uzywanego, nie znam sie), musze wiec przymierzyc sie do produkcji chinskiej. W zasadzie nie mam z tym problemu, bo gdy sie dobrze zastanowic, to nawet tego posta pisze na chinskim bezawaryjnym netbooku, ale rozwiejcie prosze moje obawy – czy taki skuter nie rozleci sie na pierwszych metrach?
    Zastosowanie skutera ma byc proste, max. kilka km dziennie – sklep, stacja kolejowa itd. Maszyna bedzie parkowana kilka godzin na ulicy, nie chcialbym w tym czasie zastanawiac sie, czy po powrocie zastane ja na parkingu – co chyba jeszcze bardziej przemawia za „chinczykiem”.
    Wizualnie nie budza mojego obrzydzenia Kingway Barracuda – co sadzicie o tym modelu? Dodam, ze jestem ciezkim uzytkownikiem – waze 90-100 kg. Czy przy tej masie ten skuter da rade? Jezeli nie, to co innego polecacie?
    Czytalem tez o „odblokowywaniu” sprzetu – czy z tym modelem mozna to wykonac bez utraty gwarancji?
    Z gory dzieki za konstruktywne odpowiedzi!
    Pzdr,
    MZ

Pzdr,
    Chaffinch
    Zdjęcie profilowe kustosz
    kustosz
    Użytkownik

Ten skuter jest 2t to spokojnie da rade. Z odblokowaniem to jest różnie. Jedni odblokowują bez problemu ale za małą dopłatą, oczywiście bez straty gwarancji. Przy pierwszym przeglądzie będziesz musiał sie zapytać o ściągnięcie blokad.

Zdjęcie profilowe chaffinch
    chaffinch
    Użytkownik

kustosz napisał:

Ten skuter jest 2t to spokojnie da rade.

Teraz ujawnie stopien swojego amatorstwa 😳
    To silniki dwusuwowe sa mocniejsze niz cztero? Czy silnik dwusuwowy nie oznacza przypadkiem koniecznosci domieszek oleju do benzyny, jak to bylo kiedys w Wartburgach i Trabantach?
    Co w ogole sadzicie o modelu Kingway Barracuda?
    Pzdr,
    MZ

Pzdr,
    Chaffinch

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    kustosz
    Użytkownik

Silniki dwusowowe są mocniejsze od czterosówowych,ale mniej ekonomiczne. Nie trzeba dolewać oleju do benzyny. Skutery 2t wyposażone są w zbiorniczek na olej. Mieszanka powstaje w gaźniku.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

chaffinch przyjrzyj się jeszcze Kingway’owi Martinelli, ma ekonomiczny silnik 4T, sportowy tłumik wydobywający ładny basowy dźwięk, koła 13″ i tylny hampel tarczowy.. co najważniejsze, ładnie wygląda, nieźle pociska i nie dużo kosztuje 😉

kustosz
    Użytkownik

Też polecam kingway’a martinelli. Coś w stylu aprilii sr50 factory. Miałem go kupić,ale jakoś zrezygnowałem i dziś tego żałuje.

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Mam ten skuter, kupilem w tamtym roku za 2800. Porządny, sam mam prawie 1,90m i gwarantuje ci ze ten skuter jest wygodny ;D Za takie pieniądze ten skuter jest najlepszy chyba z calej gamy skuterow chinskich 😉 Ja przy zakupie u dealera kingway motor poland juz mialem scigniete blokady. Po prostej bez blokad idzie 70km/h. Ludzie na forach wypowiadaja się że rama może pęknąć, ale to tylko wedlug mnie z powodow naprzykład stawania skuterem na jednym kole. TEN SKUTER JEST DO NORMALNEGO UŻYTKOWANIA W 100% DOBRY. Przejechałem narazie dopiero 400km, ale skuter jest godny polecenia 😉 Spokojnie idzie zabrać drugą osobę. Jedynym minusem jest naprawa w własnym garażu. Nie będę cie oszukiwał i szczerze powiem, że te plastiki są słabej jakości. Do głupiej żarówki musiałem odkręcić pół skutera, chyba około 20śrubek. Ale jeżeli wymieniasz np w salonie to niech oni się z tym męczą 😉

o
    a123659
    Użytkownik

A co do silnika i spalania to pali 4l/100km, ale za taką wygodę jazdy jest się w stanie poświęcić kilka złotych więcej. Pozatym ty chyba nie będziesz jeździł nim dużo km więc powinien wystarczyć.

o
    a123659
    Użytkownik

Ej, hugo. Tutaj kolega pisze że waży 90-100kg, więc to co pokazujesz to troche jest małe. Z doświadczenia wiem że to nie jest zbytnio wygodna jazda z nogami, gdy ci się nie mieszczą pod kierownicą tylko po bokach xd

o
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 157 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie