Wożenie benzyny w butelce

Witam

Mam do Was pytanie. Ponieważ ostatnimi czasy kilka razy zdażyła się sytuacja, że po prostu zabrakło mi paliwa po drodze... W moim skuterze mam schowek z przodu, którego praktycznie nie używam. Dwie butelki o,5 l po pepsi wchodzą elegancko. Przyczepił bym je jakimiś gumkami, żeby się lepiej trzymało i mam pytanie. Czy benzyna w tej butelce po prostu nie wybuchnie? Czy takie przewożenie jest bezpieczne? A może dziurkę zrobić w korku od butelki?

No, jak zrobisz dziurkę w korku od butelki, w której chcesz wozić bene, to będzie "koktail Mołotowa" ;)

To może jakąś rurkę od butelki ? Bo jak będzie zamknięta to opary mogą wybuchnąć tak?

Jak już, to lepiej wozić w butelce po oleju, bez dziurek i wężyków.

Ja mam ten sam problem,tylko że wożę w schowku pod siedzeniem,niestety jego podłoga jest tuż nad silnikiem i się grzeje,ostatnio jak woziłem butelkę litrową po oleju i miałem wlane 200ml benzyny to od ciepa strasznie napuchła. Myślę teraz nad kanisterkiem litrowym,ale nie znalazłem w sprzedaży :( Rozważałem jeszcze termos ze stali nierdzewnej,ale trochę kich wozić w nim paliwo. Gorzki jak masz schowek,pod kierownicą z przodu to spokojnie możesz wozić litr paliwa w butelce po oleju do 2T. Ja będę dalej kombinował :D

A ja jeżdżę tak żeby mi nie zbrakło benzynki. Nie wiem jak w waszych regionach ale u nas na Śląsku co 5-10 km jest stacja benzynowa a w miastach częściej. Jeszcze nigdy mi nie zbrakło benzyny i raczej tak zostanie ;)

Dokładnie, w butelce po oleju. Albo jak jest więcej miejsca, jak np. do domu przywożę i wlewam ze stacji, to ja wożę w 5l karnisterku, po płynie do spryskiwaczy.

Nie powinno wozić się paliwa w zwykłych butelkach pcv, ponieważ jest to plastik statyczny, skłonny się naelektryzować np w skutek tarcia i przekazać iskrę. Dlatego na przykład na stacjach nie wolno tankować do takich...

HugoBoss napisał:

Ja będę dalej kombinował :D

Check this out: http://allegro.pl/pojemnik-na-mieszanke-kanister-1-litr-i1589044289.html

Gdy się tankuje wache do pojemnika który jest plastikowy to należy go uzupełnić w ok 60-70%, a resztę wolnego miejsca po prostu zniatając butelkę opróżnić ją z powietrza... Przy nagrzewaniu już nie powinna się robić bańka, a co za tym idzie nie będzie wysokiego ciśnienia oparów i nie trzeba się obawiać jakiegoś wybuchu ;)
Przetestowane w samochodzie który na słońcu nagrzewał sie do nie wiadomo jak wielkich temperatur w środku...

Leszek napisał:

Nie powinno wozić się paliwa w zwykłych butelkach pcv, ponieważ jest to plastik statyczny, skłonny się naelektryzować np w skutek tarcia i przekazać iskrę. Dlatego na przykład na stacjach nie wolno tankować do takich...

dobrze że nie wiedziałem :-D , swoją drogą nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi a kilka razy się zdarzyło

Ja kiedyś w kanistrze wiozłem jak do Tłuszcza jechałem. Cały kanister benzyny pod kanapą. Nic nie napęczniało, nie wybuchło.

chaffinch ale ja chce jakiś metalowy pojemnik. Chyba kupię termos 0.75L

Albo taką aluminiową butelkę:

Takie butelki są w decathlonie za 30 zł z tego co pamiętam więc nie tak strasznie drogo.

Ja widziałem takie termoso-butelki w MACRO. I chyba były po 18zł. Brutto oczywiście.
Ja zaś jak już mam wozić to wożę baniak po płynie do spryskiwaczy wypełniony do 3/4.

Ale tak nawiasem mówiąc w moim mieście jest tyle stacji benzynowych, że jak ktoś stanie bez beny na drodze to są tylko trzy możliwości: jest "gupi", sknera albo zepsuty wskaźnik paliwa. No albo przesadza zwiarą w skuter, że ten jest jeden kilometr pojedzie.

ja jak jadę w nieznany rejon no najpierw zatankowanie aż do przelania + butelka po oleju
Poszukuje karnistra na benzynę(taki czerwony z mocnego plastiku) 2l, nigdze nie mogę takiego znaleźć

Też właśnie takiego szukałem. Pytałem się w różnych miejscach ale nigdzie nie mieli.

O pojemności 2l znalazłem tylko taki:

http://bmwmoto6.webd.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1_28_72&products_id=169

http://holan.pl/pl/product/245/34/karnister_2L_na_wode_(paliwo)_+_stelaz

dzięki, kupie taki i będę mógł jechać daleko że ho, ho

Cholerka, ja troche innego szukałem, ale ten nawet jest OK ;) Zastanowię się jeszcze nad tym :mrgreen: