Wjazd skuterem na Salmopol

Wytrzyma skuter 50-tka wspinaczkę na przełęcz Salmopolską ? :).

Wiesz co ja w zeszłym roku przejechałem skuterem całe polskie góry, nawet przez tatry jechałem i skuter dał radę na każdą przełęcz wjechać

przeczytaj blok o moto magnus t-rex 50cm3

Janek on da rade, ja swoja pokonałem Kubalonke

Salmopol to pryszcz gorsza jest kubalonka

Kubalonka fajna przełęcz, przed Wisłą fajne serpentynki były na zjeździe, Karbonowi tam uciekłem trochę :)

Swego czasu marketowym skuterem byłem w Ojcowie,ale tam górek jak na lekarstwo,ale na niektórych podjazdach skuter miał problemy.Przejechałem również trasię Katowice-Oświęcim-Kęty-Porąbka-Tresna-Szczyrk-Bielsko Biała-Katowice.Znam dobrze Kubalonkę,podjeżdzałem tam wielokrotnie na rowerze,z kierunku Wisła Czarne jak i z kierunku Istebnej.Mam zamiar w maju zaliczyć fajną wycieczkę,może nawet taką trwającą dwa dni.Napisze odpowiednio wcześniej,może bedzie ktoś chętny z tutejszego forum na wspólną wycieczkę w beskidy ?.

Szkoda, że w sierpniu nie pisałeś, byś z nami pojechał :-)

madi napisał:

Szkoda, że w sierpniu nie pisałeś, byś z nami pojechał :-)

W sierpniu jeżdziłem jeszcze na rowerze :).Dopiero w połowie sierpnia zakupiłem skuter i nie miałem czasu aby wyskoczyć gdzieś dalej.

Dziedek ja chetnie bym posmigal w gorach

Dziadek pod Żywcem jest jeden podjazd gdzie moja Vitalka ledwo podjechała, czterosuwem obładowanym w sakwy by tam nie podjechał. Jak byś był w Porąbce to polecam podechać do przysiółku Kozubnik, w fajnej dolince jest były ośrodek wypoczynkowy. Bardzo klimatyczne miejsce, w pięknej okolicy. Jak bedę w tamtych okolicach to znów tam zawitam.

Sprawdziłem gdzie jest ta przełęcz Salmopolska i nią też jechałem :-) to z niej był taki fajny widok. To ta przełęcz przy której jest biały krzyż, chyba mam go nawet na fotce.

dokladnie madi tam jest słynny biały krzyż

Parę fotek z Salmopola lub jak kto woli Białego Krzyża:

:)Salmopol zaliczalem na motocyklach za malolata teraz chetnie powtorze ta trase skuterkiem aby oderwac sie od codziennego moltochu
jestem otwarty na propozycje - maj elegancki termin

Ja też przymierzam się na tą trasę z początkiem sezonu. Międzybrodzie Bialskie Żywieckie, po drodze Jezioro Żywieckie i z Międzybrodzia do Szczyrku. Wielokrotnie tą trasę pokonałem autem, ale w tym roku obiecalem sobie, że pokonam ją motorkiem. KrzysiekP - jak byście organizowali jakieś wypady w nasze Beskidy, na Jurę, czy opolszczyznę - to dajcie znać - chętnie się z Wami zabiorę. Co prawda, na wiosnę kupię jakąś większą maszynę, ale moją Hondę CBF 125 zostawię dla syna, który za rok zrobi A1 - wtedy każdą wolną chwilę z synusiem bęziemy pomykać na motorach :-)
Pozdrawiam, Benek z Zabrza.

Ja dla odmiany często jeżdziłem tą trasą ale na rowerze,piekne widoki,mało ruchliwe drogi,balsam dla ciała i duszy :).W tym roku na 100% wybiorę się w te okolice na skuterze,byłoby fajnie jakby ktoś z tutejszego forum również chciałby zaliczyć fajną wycieczkę.Planuję zaliczyć taki wypadzik w maju.Wcześniej raczej nie będę miał czasu to po pierwsze,po drugie musze wpierw dotrzeć swój nowy nabytek :).

widze ze juz padl pomysla dla slaskiej ekipy "skutermaniakow"

Dobry pomysł, popieram.

dobrze by bylo ponownie wspomnac o tym pomysle kolo polowy marca

w plowie marca moze sie sezon zacznie jak dobrze pojdzie