witam mam problem ze skuterem TGB 101s

no więc mam taki problem ze skuterem TGB 101s orion . Kiedy jechałem do kumpla jakieś 800m od domu skuter działał bez zarzutów kiedy pod domem kolegi go zgasiłem,potem juz nie chciał zapalić dopchnołem go do domu no i wpadłem na pomysł rzeby wygotować ,wyczyścić gażnik . było w nim pełno wody gdy go rozbierałem {nie wiem skąd chyba po myciu skutera } i poskładałem go do kupy i nie odpala wymieniłem filtry bęzyny oleju i powietrza i kiedy bez filtra go odpalałem leciał z filtra fowietrza dym tak jak i z wydechu , jasili wiecie co mu dolega to odpiszcie pomużcie to piszće z góry dziękuję

Masz iskrę ? Jeśli masz to spróbuj wlać paliwa pod świecę lub popsikać samostartem, plakiem do filtra powietrza.
Edit:
Jeśli masz iskrę to sprawdź czy świeca jest wilgotna, jeśli nie jest to wymontuj gaźnik. Każdą dyszę z niego wykręć i wydmuchaj najlepiej kompresorem. Wydmuchaj przy okazji wszystkie otwory w gaźniku.

wielkie dzięki za odp ale mam wilgotna siwiece ,lałem do cylka pod siwiecę bęzyne i do filtra i nic nawet wiełem od innego skutera siwiece i nic ale nie wiem jaka jest przyczyna jak kręce go na starter na max gazie odkręconym to leci dym z filtra powietrza jak z tłumnika nie wiem czy to piersicienie czy co ?? pomocy !

pomocy!! ;-)

mam taki sam problem tyle ze mi chodził do czyszczenia gaźnika czyściłem bo słabo chodził przerywał po czyszczeniu nie chciał zapalić później przegotowałem go w wodzie i dalej nie chodzi też dym leci z filtra iskra jest paliwa dostaje i nie pali tylko lekko łapie

marcino Wyreguluj dawkę paliwa. OSKAROSS masz tą iskrę czy nie ? Domyślam się, że nie ale wolę się upewnić.

sprawdzę

no właśnie mam iskrę tylko nie pali jak zdejme gazinik to chodzi z 5 sekund a jak założe to gasinie i niewiem dlaczego jet tam tak duzo bęzny

marcinioxd ja mam to samo jak bedziesz wiedzał jaka przyczyna daj znać ja zamowiłem nowy gazinik

Okej rozwiązałem ten problem dzisiaj przyszedł mi gazinik i wszystko działa jak trzeba jezdzi nawet lepiej bo zamowiłem ten odblokowany z gory dziękss

hej to musisz jescze raz rozkrecic gaźnik i sprawdzic czy nie tam nie oderwała linka lub może to byc tez tak że mogłes zalac półksiezyc i temu ci nie łapie a jeszcze jedna kwestia to tak ze wymiń świece bo mogłeś ja zalac

mój nie chodzi

zalać pułksiężyc ahah a coto ma wspulnego z tym weż sb zamow gazinik ajk chcesz to dam ci linka mi pasuje i chodzi jak marzenie tylko lekko go przerobiłem wtyczka od zsania za mała była i wzielem starą i bomba

a ja mam nowy problem co sie dzieje jesili ze spodu gazinika ze sputu leci bezyna i jest zakrecony zawor odp XD

Gaźnik zapał jakiś syf może filtr powietrza nie jest nasączony odpowiednim olejem i przepuszcza tak jak w moim przypadku też mi tak paliwo leciało kupiłem olej do filtra powietrza Motul za ok 100zł i przestało leciec :D

golej14 a daj link oleju i tego modułu i ile ci leci ten orionek jak go masz?