Wilgoć w okolicy akumulatora - jakie konsekwencje?

Hej, :) zalozmy ze gdzies kolo akumulatora dostaje sie wilgoc, jakie bylyby tego skutki? chodzi o to, ze skuter ma jednak problem z odpalaniem po kilkugodzinnym parkowaniu w miejscu gdzie jest wszystko: las, strumien, mgla, rosa i inne mokre zjawiska. Juz nie zostalo duzo tego jezdzenia, ale przypadek jest ciekawy. Z gory dzieki za pomoc.

To niekoniecznie jest tak, że tam dostaje się wilgoć, u mnie gdy powoli akumulator kończył swój żywot objawiał to poprzez odparowywanie wody z elektrolitu i zbieraniem się"wilgoci"
Pewnie zależy to od samego akumulatora, ale w moim przypadku przeładowywał się pod koniec 3 roku użytkowania.

Miro.. Powinnam sprawdzic czy na innym akumulatorze byloby wszystko w porzadku, no ale takiej mozliwosci nie ma. Wlasnie nie wiem ile czasu srednio sluzy akumulator w skuterach. Trzeba ladowac i obserwowac. :) w moim przypadku to juz tez mija 3 sezon.
dzieki za podpowiedz.

Skoro to już 3 sezon to jest wysokie prawdopodobieństwo, że stan akumulatora jest agonalny, mój pierwszy aku wytrzymał 3 lata, drugi już tylko 2lata, może się zdarzyć, że wytrzyma tylko 1 rok.