Wiekowe pytanie o odnoścnie A1

Witajcie :). Trochę dawno mnie tu nie było, ale widze że nic się nie zmieniło ;). Mam do was takie pytanie. Szybka piłka:

Czy jeśli w 2014 roku rocznikowo będzie mi wychodziło 16 lat, a będę miał wiosen dopiero 15 (urodziny w grudniu) to czy mógłbym zdać trochę wcześniej egzamin na A1?

Pytam się, bo trochę nudzi mi się już jazda na TZRce ;). Mocy niby całkiem wystarczająco jak na tak młody łebek jak mój, ale jednak ciągnie do czegoś mocniejszego. Od kiedy przejechałem się 125 kolegi (który na dobrą sprawę jeździ nawet bez ważnego dowodu rejestracyjnego, ale to jego sprawa) jazda Yamaszką to nie to samo :).

Na kurs możesz się zapisać najwcześniej w wieku 15 lat i 9 miesięcy czyli we wrześniu. Egzamin praktyczny można zdawać najwcześniej w dzień urodzin albo miesiąc przed, nie pamiętam dokładnie.

Echhh... Dzięki ;). Lipa trochę, ale cóż. Czyli na A1 bedę musiał chyba czekać najwcześniej do 2015, bo kto organizuję praktykę w zimie? ;).

U mnie podobnie, z tym tylko, że ja już pod koniec czerwca planuję na A1 zdawać, ale jest jedno ale...
Wyjaśnijcie mi proszę, dlaczego A1+A2 kosztuje 650 zł, samo A1 1100 zł, a A2 1300 zł?