Wariator Malossi Multivar + rolki i sprężyna w komplecie

Czytałem że cały zestaw Malossi Multivar + rolki 9.0 gram i bała sprężyna to optymalne zestrojenie napędu.Z drugiej strony czytam na tutejszym forum że po wymianie wydechu na sportowy lepiej założyć rolki 1.0 gram lżejsze od oryginału.Mam skuter Jet sport 50R i nie wiem dokładnie jakie są założone rolki,gdzieś doczytałem że podobno 7.9 gram.Jak to jest z tymi rolkami ?.Malossi zaleca do mojego skutera rolki 9.0 gram,a większość forumowiczów zaleca lżejsze :)

Miałem ten zestaw u siebie w 4T, w ogóle się nie sprawdził, rolki w komplecie miałem 7G. Ledwo 60 jeździł a waga rolek nic nie zmieniała.
Wywaliłem to, wsadziłem chińskie wario, kupiłem nowe chińskie seryjne sprzęgło ze sprężyną, rolki 4,5 i lata 75 km/h a ważę 100kg.

Dziadek100 napisał:

Czytałem że cały zestaw Malossi Multivar + rolki 9.0 gram i bała sprężyna to optymalne zestrojenie napędu.Z drugiej strony czytam na tutejszym forum że po wymianie wydechu na sportowy lepiej założyć rolki 1.0 gram lżejsze od oryginału.Mam skuter Jet sport 50R i nie wiem dokładnie jakie są założone rolki,gdzieś doczytałem że podobno 7.9 gram.Jak to jest z tymi rolkami ?.Malossi zaleca do mojego skutera rolki 9.0 gram,a większość forumowiczów zaleca lżejsze :)

Ten zestaw pasuje do seryjnego wydechu, jeżeli zmienisz na wydech sportowy to wymagana jest regulacja rolkami i przeważnie zakłada się lżejsze rolki a o ile to metoda prób i błędów,

Dokładnie. Malossi zaleca 9gr i białą sprężynę jeżeli masz seryjny skuter. Do mojego skutera zaleca 7gr i białą sprężynę, ale ja mam też nieseryjny wydech i u mnie najlepiej sprawdziły się rolki 6gr i żółta sprężyna.