Viva City 50air 99-03 2T słabe ruszanie

Witam od roku posiadam Skuterka Peugeot viva city 50c dwu suw, kupiłem go za grosze był w fatalnym stanie, postanowiłem go wyremontować, wstawiony było nowy wał, cylinder, tłok, wariator, sportowy wydech leo vince, sprzęgło malossi i inne mniej lub wiecej ważne części, wszystko to robiłem w warsztacie, po dotarciu skuter osiąga prędkość 70-80 km/h licznikowe, ale jego start zostawia wiele do życzenia, na starcie na światłach daje mu w gaz on wyje ale zanim wejdzie na swoje obroty i ruszy mija wieczność biorą mnie zwykłe serie na standardowych wydechach , po dotarciu wróciłem do warsztatu wyregulowali go wymienili wszystkie sprężyny na sprzęgle i tą dużą też, ale ja nie widzę żadnego efektu, dodatkowo wsiadłem na inną vivkę od kumpla który ma ją od lat i nic z nią nie robił a ze startu rusza mu jak rakieta po prostu szlag mnie trafił dlatego piszę, trafiłem na konowałów czy mam coś jeszcze wymienić prosz epomóżcie

wyje ale zanim wejdzie na obroty...
to w końcu wyje czy nie wyje zanim wejdzie na obroty?
jak to wygląda - z ilu obrotów rusza, na jakich przyśpiesza, czy w trakcie przyśpieszania spadają.. pasek masz odpowiedni? (szerokość, długość).

Hej, pasek też był wymieniany malossi to tego modelu, z tymi obrotami jest tak , daje gaz do oporu pomału się wkręca na obroty start bardzo mozolny ale wy wyje od samego początku :) tylko nie ma tego kopa co powinien mieć :) . ale jak ju ż się wkręci mam tak 20/30km/h na liczniku to wtedy idzie jak burza, przeważnie jak stoję na światłach to zanim pojawi się zielone to już wkręcam go na obroty żeby jakoś ruszyć, na skuterze kumpla jak bym tak zrobił to koło przednie idzie dęba prawie u mnie to nie możliwe ani teraz ani prze tymi wszystkimi remontami, dodam tylko że gaźnik nie był wymieniany tylko dysza
pozdro

z opisu wynika że za cięzkie rolki, za twarde sprezyny sprzęgła i zalewa go paliwem

ok dzięki zajmę się tym i zobaczymy , pozdrawiam