Vitality mały v-max i słabe przyspieszenie

Witam wszystkich na forum.

Skuter ma przejechane prawie 12k km i mam z nim taki problem. Na początku jego v-max wynosił 70km/h jednak po jakiś 8k zaczął stopniowo maleć. Postanowiłem wymienić świecę i przy 10k pasek i rolki, jednak v-max wtedy wynosił 65km/h i dalej malał(obecnie jest coś koło 60 zależy od mojej pozycji jeszcze a to 65 może osiągnąć jedynie jadąc za tirem na dłuższym odcinku). Po regulacji gaźnika dalej jest to samo...
Dodatkowo także czasami podczas jazdy gdy zwolnię trochę poniżej 40 to jak dodam gazu to nie rusza tak jak powinien tylko buczy i z ledwością się rozpędza oraz niekiedy podczas ruszania załapie muła. Zauważyłem także spadek przyspieszenia, jest teraz porównywalny z 4t albo zablokowaną serią, ma ktoś może pomysł czego to może być przyczyną?

Sprawdzałem także ciśnienie w oponach, wariator(ma lekkie rowki, ale są na prawdę minimalne), olej w przekładni wymieniony, filtr powietrza wyczyszczony oraz paliwa wymieniony.

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Oczywiście skuter w całości seryjny

sprawdź kompresję, jak dziury w przyśpieszeniu to sprężynę centralną sprzęgła

ok, dzięki, a jaką sprężynę jak coś?
http://www.shop.mieloch.pl/sprezyny-dociskowe-top-racing-zestaw-15-22-30,pZ033437.bhtml któraś z tych będzie dobra?

Jak do pełnej serii to weź 22% najlepiej się sprawdzi.