VERTEX I WIELKIE ROZCZAROWANIE :(

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) VERTEX I WIELKIE ROZCZAROWANIE :(

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Siema, jak wiecie zrobiłem szlif cylka i kupiłem tłok VERTEXA 🙂 Ucieszony już włożyłem łożysko igiełkowe w korbowód i dalej wkładam tłok i co się okazuje?? ŁOŻYSKO NIE WCHODZI W TŁOK 🙁 🙁 🙁 PO prostu jest za szerokie 🙁 O ile pamiętam oryginalne łożysko było troszeczkę węższe ale skąd ja teraz wezmę takie żeby pasowało?? POMOCY

A to foty

Anonimowy

a w korbowód pasuje ?

Anonimowy

Tak, jest jeszcze luz i tłok ma wymiary jak poprzedni jeżeli chodzi o wysokość

Anonimowy

no to musisz do kogoś zawieść niech ci przyszlifuje od środka trochę ten tłok żeby pasowało albo złóż reklamację tam gdzie kupowałeś tego vertex’a … bo to pewnie błąd fabryczny

Anonimowy

jak weszlo tyle to musi wejsc do konca .. zawieź na reklamację

Anonimowy

Kurde ale ja to na allegro kupiłem ;/ I tam ie było mowy o żadnej reklamacji i nie chce mi się oddawać tego do żadnej reklamacji To łożysko o ile pamiętam było trochę szersze od oryginalnego i może jak bym załatwił jakieś o podobnych wymiarach to by było ok. Próbowałem trochę papierem ściernym to zetrzeć i trochę dalej weszło ale żeby było git to chyba z pół dnia by mi się zeszło ręcznie to zrobić. Zobaczę co będą mieć w pobliskich sklepach ale wydaje mi się że zapomnieli oni tego przeszlifować i jest jak jest :/

Anonimowy

łożyska zazwyczaj są robione tak aby pasowały na sforzeń i tłok. poprostu odlew tłoka jest zły, nie szlifuj łożyska bo opiłki ci wejdą w igiełki i załatwisz łożysko. Tłok zeszlifuj .. znajomy odchudzał kiedyś tłoki na krótką metę co dawało lepsze osiągi. nic ci się nie stanie jak zejdzie mu tam materiału 0,5mm

Anonimowy

michasekk napisał:

O ile pamiętam oryginalne łożysko było troszeczkę węższe

Widzisz… sam sobie odpowiedziałeś.

Anonimowy

Chodziło mi właśnie o zeszlifowanie tłoka a nie łożyska. Już wiem co zrobić, temat do zamknięcia

Anonimowy

Kupić oryginalne łożysko a nie kombinować.

Anonimowy

ja wsadziłem łozysko top racing do seryjnego tłoka, tez się nie miesciło, wziołem pilnika oszlifowałem lekko tłok i wszystko działa jak potrzeba, nic się nie dzieje

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: