Zipp Vapor – Problemy z odpalaniem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Zipp Vapor – Problemy z odpalaniem

Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  szyszu3 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe moszum
    moszum
    Użytkownik

A wiec tam mam Zipp-a Vapor-a 80cmm. Gdy chce go odpalić na elekt. to on tylko kręci i nic wiecej nie chce odpalić,a gdy odpala go z kopki to musze kopać dobre 2 min zeby on odpalił na zimnym silniku, i tu pytanie do was co jest grane w moim jedośladzie, wymieniałem akumulator na nowy jakis 1 miech temu. Pomocy bo meczy mnie już to ciągłe kopanie. Z góry dzięki

MoszuM
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

też mam to samo , po wymianie świecy jest nie wiele lepiej, jak skuter stoi w ciepłym pomieszczeniu to odpala od razu, ale ja mam może już tłok do wymiany, myślę,że to będzie jego ostatnia zima :D, jaki masz przebieg?

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe przemokras
    przemokras
    Użytkownik

No to i ja się dołączam do pytania moja kiła matrix tak samo ciężko pali (trzeba kopać i kopać) a ma zaledwie 1000 km na budziku;]

Zdjęcie profilowe moszum
    moszum
    Użytkownik

Na tej 80cmm zrobiłem może jakieś 1500 km bardzo mało, bo na 50 cmm miałem zrobione 8000 i tak samo było

MoszuM
    Zdjęcie profilowe moszum
    moszum
    Użytkownik

Na tej 80cmm zrobiłem może jakieś 1500 km bardzo mało, bo na 50 cmm miałem zrobione 8000 i tak samo było

MoszuM
    Zdjęcie profilowe moszum
    moszum
    Użytkownik

Jak myślicie co może być przyczyna nieodpalania .?

MoszuM
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Problemy prawdopodobnie wynikają ze żle działającego ssania – czytaj nie działającego ssania.Zakładam że macie w swoich skuterach ssanie elektryczne ?.Można to w bardzo prosty sposób sprawdzić czy ssanie działa czy też nie.Trzeba odkręcić elektrozawór i podpiać go do akumulatora.Odczekać parę minut i sprawdzić czy cewka robi się ciepła,po jakimś czasie zaworek powinien się wysunąć.Ssanie mechaniczne które można kupić nie działa ze wszystkimi gażnikami PHVA,pisze o tym bo wiem że niektórzy skuterowcy stosują ssanie mechaniczne.Osobiście doradzam na początku sprawdzić ssanie.

Zdjęcie profilowe moszum
    moszum
    Użytkownik

elektrozawór, to ta ”ala fajka” a gdy sie ją odkreci to jest taka igiełak .? a który kabelek to plus a który minus .? czy to bez znaczenia .?

MoszuM
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Tak to ta fajka :).Nie ma znaczenia do jakich bigunów kable podłączysz.

Zdjęcie profilowe moszum
    moszum
    Użytkownik

oki, jutro sprawdzam, Dzieki;DD a jak ta cała igiełka sie nie wysunie w ciągu 5 min to trzeba kupic nowe ssanie.? ile może kosztować .?

MoszuM
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie