v-max skutery

juz 8 miesiecy temu skonczylem 13 lat i teraz bd przymierzal się do zdania na karte motorowerową. Chcialbym zakupic jakiś fajny skuterek do 4 tysiecy 2T tylko zeby wyciagal te 50-60 km/h przy aktywnej blokadzie poniewaz chce sie poruszac nim w stylu motorowera wiec nie chce odblokowywac. Jakie skuterki polecacie tak zeby lecialy te 50-60 km/h? i zeby moocne byly. Mam 167 cm wzrostu i waze 66 kg.

Czekam na wasze opinie ;]

Uzywalbym go jako srodek transportu do szkoly , kolegów itp. Aa i niechcialbym odstawac od kolegów no wiecie...

AAAA i zeby ten skuterek byl 2-osobowy :D

Yamaha Aerox , Peugeot Speedfight 2

Jak chcesz nowy z tańszych a dobrych to kingway yarox , generic xor,
kingway kupisz za jakies ponad 3 tysie chyba a generica za ok 4 ale nie wiem czy go w znajdziesz gdzies w polsce w salonie ja go mam mialem tez tego kingway ale generic jest moim zdaniem bardziej żwawy ma juz 6 lat i nadal dobrze przyspiesza do tych 50-55 z blokada

napisałem Ci wyczerpującą odpowiedź, w której było wszystko, a Ty dalej męczysz na tym forum z tym samym głupim pytaniem!

tu masz filmik jakby co :D nagrywany chyba z 2 lata temu
http://www.youtube.com/watch?v=K-V5y7qJrqc&feature=youtu.be

pioneerq
Nie zła górka musiała być daj pomiar GPS, ja na 70ccm mam takie przyśpieszenie nie no trochę większe ale, że niby ty masz takie na zablokowanym skuterze 50ccm?, yhym

A i nazwa tematu trochę dziwna w porównania z jego treścią.

po 1 skuter zablokowany nie przekracza rzeczywistych 45 km/h - a jak licznik pokazuje więcej - to jest mocno przekłamany ( i nie wciskajcie chłopakowi kitu że zablokowany poleci więcej bez górki, bo to nieosiągalne i nieprzepisowe , a każdy skuter poleci ci te 60, 65 po odblokowaniu i v-max zawsze się mierzy GPS'em, bo te skuterowe liczniki maja przekłamanie często po ponad 10 km/h i właśnie te markowe coraz częściej maja większe przekłamanie od chińskich ( no przeniesienie produkcji do chin robi swoje - zniżają się do poziomu naszych małych żółtych przyjaciół)

I tak na koniec - licznik jest dla spamu , GPS dla faktów.

Dałem to tu bo kolega na samym poczatku pytal sie o skuter z dobrym przyspieszeniem i chcialem mu to pokazac. A co do przyspieszenia skuter dostalem od wujka z 3lata temu (ma teraz juz 6 lat) Filmi zostal nagrany ok. 2 lata temu moze 2.5 to gdzies bylo nie dawno jak go dostalem tez bardzo mnie zadzwilo to jego przyspieszenie chinsko-austriackie. Skuter ma wszystkie oryginalne czesci nie ma nic innego niz moje naklejki :D. wydaje mi sie ze wszystko zwiazane z tym przyspieszeniem zawdzieczam jakże magicznemu olejowi mobil racin 2t sam
na tym oleju pokonalem jakies 2000km na filmiku widac ze zapala sie kontrolka od oleju bo juz bylo mało ale mialem jeszcze w butelce po wodzie od wujka z jakis prawie litr chyba tego oleju. przejechalem te 2000km i nadszedl czas na zmiane oleju ( tworzylem temat niedawno na temat olejow do 2 t) wlalem mobil extra 2t i po jakis 20 km skuter zrobil sie troche mułowaty a najbardziej start moze dodam filmik jak bede mial czas jak sie teraz rozpedza ale nie wiem. mysle ze jak wroce do porzedniego oleju to odzyskam to przyspieszenie ale moge tylko myslec bo do tego oleju juz nie wroce kolejnym chyba bedzie castrol tak mi osoby podpowiedzialy na forum ale i tez jestem ciekawy jak sie bedzie zachowywal silnik na tym oleju :).

EDIT: A co do predkości z GPS to niedawno robilem testy licznik pokazywal ok.55-56 a nawigacja skakala miedzy 49-53

A tu jakis gosc z neta na tym samym skuterze tylko po modyfikacjach.
cylinder Mk hand made 70cc Sport, Crankshaft Tec Racing, Variator Hebo NG, Carburettor Dell'orto 19mm - Metrakit, Clutch Hebo N, exhaust Polini Super Race, drive Polini 14/41 secondary
http://www.youtube.com/watch?v=SUIijE53OmU
Odrazu moge napisac ze nie mam pewnosci czy modul aby nie jest odblokowany ale tego nie moge stwierdzic wydaje mie ze to by i tak wielkiej roznicy chyba nie zrobilo "i don't know"