Używany s(z)kut za 1000 zł – możliwe ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Używany s(z)kut za 1000 zł – możliwe ?

Ten temat zawiera 33 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marcef marcef 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 34 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcef
    marcef
    Użytkownik

Już się wyjaśniło romecik miał przebiegu 15 tysi ale tak jak pisał Wombat musiał się ktoś wyzywać.
    Michalk dziękuję za wyjasnienie . Slucham co do mnie mówią użytkownicy i to wygląda indywidualnie bo 6 tysięcy i kobitka 50+ wymieniała obie na nowe –jazda po asfalcie.
    W międzyczasie pojawił się taki barton od pierwszego wl 5 tysi ma najechane opony ok , przy rozruchu nie kopci Ani białym ani czarnym. Lekko tylko zakurzyl .
    Jak myślicie -godny uwagi ?
    https://www.olx.pl/i2/oferta/sprzedam-skuter-barton-2008r-CID5-IDlGxW4.html#:ba2b45e19b

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ze 1 zdjęcia i jednego zdania opisu to sobie można… zdjęcie ocenić. No zdjęcie ładne.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe marcef
    marcef
    Użytkownik

Michalk jak Ty to robisz że takie przebiegi kręcisz takim zippem. Co sezon wymieniasz tlok z cylindrem? Strasznie mnie to zaintrygowalo .To może powinienem zippa np quantum szukac? Bo widziałem takich sporo.Jak to robisz ? Co sezon kapitalka czy co sezon inny skuterek tyko tej samej marki.?

Zdjęcie profilowe marcef
    marcef
    Użytkownik

Wombat chodzi mi o to czy to nie jest jednorazowka. Tzn czy spotkales w zyciu takie BARTONY i czy to bedzie jakas chinska typówka czy moze jakas rzadkosc do ktorej bedzie ciezko o graty. Rozmawiałem z klientem i wszystko się trzymało kupy. Jeśli wizja lokalna się potwierdzi z zapewnieniami to jest to obecnie mój nr 1.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe marcef marcef.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe marcef marcef.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest typowy chiński skuter. wszystko łatwo dostać i nic egzotycznego.
    jak ma nie pościagane blokady to ludzie potrafią tym zrobić i 20-30 tys km bez remontu w trybie „dziadek jedzie na rybki nad jeziorko”. Młodzież ma znacznie krótsze przebiegi. Ale naprawia się to tanio.

Na MichalK nie patrz bo on ma biegi – a to oznacza że nie musi piłować żeby jechać. I nawet sie na takie przebiegi nie nastawiaj. Chińskie biegówki generalnie i od zawsze są trwalsze (jeżeli chodzi o silniki i napęd) od skuterów z automatem

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe marcef
    marcef
    Użytkownik

Wombat, to ja już nie muszę błądzić ! Już wiem czego szukam ! Potrzebuję chińskiej biegówki z płaską podłogą !
    Są takie ryżowe odpowiedniki simsonka skutera ? – z biegami i płaską podłogą ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zaczynasz odlatywać. chcesz za 1000zł kupić skuter którym bezawaryjnie pokonasz milion kilometrów. Z płaską podłogą, biegami i jeszcze na dużych kołach pewnie + xenon + szyberdach…

Zdjęcie profilowe marcef
    marcef
    Użytkownik

To nie tak . Nie mam orientacji. Dlatego pytam mądrzejszych od siebie Czy to czego mi potrzeba jest dostępne . Rozumiem że moje oczekiwania nie mają pokrycia w praktyce i nie ma skuterów – biegówek poza simsonem.
    Wombat – to jest dążenie do ideału którego często nie ma . Ty to wiesz że nie ma a ja się dopiero dowiaduję że go nie ma ale chodzi o to żeby najbardziej jak się tylko da – zbliżyć się do osiągnięcia jak najlepszego efektu – czyż nie tak ?

Zdjęcie profilowe marcef
    marcef
    Użytkownik

Poprawcie mnie jeśli się myle . Żywotność nowego skutera określam na 10 tysięcy i nadaje się do remontu (pomijam dziadków na rybach co 30 tys potrafią wykręcić bo to rzadkie przypadki) . Natomiast żywotność nowego chińczyka – od razu odblokowanego to będzie ok 5-6 tysięcy ?

Zauważyłem w ogłoszeniach dużo tzw okazji gdzie chińczyk ma 4, 5 lub 6 tys przebiegu (relatywnie mało) ale był użytkowany jako odblokowany. Są to ładne skutery niezmęczone wizualnie tylko silnik bardziej zużyty . Z czym się będą wiązały wydatki na najbliższy remont?

1 Same pierścienie ? – raczej wątpię by to załatwiło sprawe
    2.Tylko cylinder i tuleja ? tego się spodziewam .
    3. Coś więcej ?
    4. jeszcze coś więcej ????

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

twoje założenia sa słuszne ale kompletnie błędne :). Możesz sobie coś zakładać ale wszystko zależy od poprzedniego użytkownika.
    Liczy się stan w chwili zakupu a nie co ten model by mógł jakby… itd

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 34 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie