Uszczelka między cylindrem a głowicą.

Mam pytanie, czy miedzy cylindrem a glowica montuje sie uszczelke?Jest to 2t a gdy go rozbieralem to nie mial. Szukalem w internecie ale nie znalazlem. Wiecie moze cos na ten temat?

Oczywiście że tak. I to metalowa nawet.

Damork napisał:

Oczywiście że tak. I to metalowa nawet.

aha, u mnie jest za to metalowa miedzy karterami a cylindrem i do tego taka gomowato-papierowa. No coz dzieki za rade.

Bo tam są dwie uszczelki, jedna pod cylindrem (słabsza, tam nie ma wielkiego ciśnienia) i między cylindrem a głowicą, mająca formę cienkiej blaszki z miękkiego metalu - ona ma wytrzymać ciśnienie wybuchu mieszanki, musi być i musi być mocna, bez niej byś sprężania nie miał. Czasem przy zdejmowaniu głowicy można ją przeoczyć, bo wygląda jak część głowicy lub cylindra (w zależności od tego do czego się przykleiła) i się specjalnie nie odróżnia, ale jak się przyjrzeć dokładniej to się powinna znaleźć :)

http://sklep.motor-land.com.pl/p-19187-uszczelka-glowicy-jog-50-ac/

Uszczelka aluminiowa jest w zasadzie jednorazowego użytku ale miedziana może wytrzymać kilka zdjęć i założeń.

Dzieki za odpowiedz. U mnie jest tak ze ta "gumowo-papierowa" jest takiego samego ksztaltu co aluminiowa. Najpierw jest "gumowo-papierowa" a potem aluminiowa.