Uprawnienia na skuter 50cm w Polsce 2016 rok !!!

Witam, jestem daniel mam 18 :)
I zastanawiam się nad skuterem lub jakimś innym motorkiem oczywiście do pojemności 50cm.
Mam parę pytań odnoście karty czy jest potrzebna jeśli mam 18 lat skończone w marcu tego roku.

- Czy mogę śmigać na dowód osobisty chce się upewnić bo z tego co wyczytałem to tak jęśli skończyłem 18 przed 2013 czyli ja nie mogę ;/
Ale pytanie brzmi czy mogę smigać na karte rowerowa skuterem do pojemności 50 czy trzeba robić kartę motorowerowa?
Z góry dzieki za odpowiedz pozdro !!

Trzeba AM robić

Ale jak masz 18 lat nie się nie opłaca

Na dowód osobisty bez jakiegokolwiek prawa jazdy, mogą jeździć (wg starych zasad) osoby które w dniu wejścia nowelizacji (styczeń 2013 lub jakoś tak) miały ukończony 18 rok życia. W twoim wypadku obowiązują już nowe zasady czyli na chwilę obecną nie masz uprawnień do niczego od motoroweru wzwyż. Skoro masz 18 lat możesz zrobić kategorie: B i A2. Kategorię AM czyli na motorower lepiej sobie już odpuści bo masz wiek który pozwala ci robić wcześniej wspomniane kategorie. A zarówno B i A2 "zawierają" w sobie uprawnienia AM. Szczegóły dotyczące warunków i zakresów poszczególnych kategorii masz np. tu
http://serwer1442727.home.pl/wordwaw/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy

Teraz na nowych przepisach to lipa tak jeździć, kiedyś to pewnie kazali by tylko prowadzić skuter do domu, teraz od razu 300 wlepiają.

nasty666 napisał:

Teraz na nowych przepisach to lipa tak jeździć, kiedyś to pewnie kazali by tylko prowadzić skuter do domu, teraz od razu 300 wlepiają.

Kiedyś też wlepiali.