ubezpieczenie skutera za 3000 zeta hehe

witam
denerwuje mnie wyplakiwanie niektorych osob na forach ze musieli zaplacic za ubezpieczenie swojego skuterka 100 zeta itp
Ja jakos za pelne ubezpieczenie skutera Yamaha Cygnus 2009 musialem w Londynie zaplacic 588 funtow za rok cztyli okolo 3028 zeta po dzisiejszym kursie 5,15 , a poza tym ze nie zpalacilem odrazu tylko rozlozylem na 10 rat to wyszlo mi razem 710 funtow czyli 3656 zeta !!! wiec to wiecej niz warte są skutery wiekszosci z Was i jakos nie placze !!! Rozumiem ze nie mam znizek ale nawet jakbym mial musialbym zpalacic conajmniej 200-300 funtow !!! Rozumiem ze nie mam zadnych znizek ale w UK kazdy nawet jak chce jezdzic 50cc to nie wazne ile ma lat i czy ma kategorie B ( chyba ze wydana przed 2001 rokiem ) musi zaliczyc jednodniowy kurs zwany CBT na ktory trzeba wydac nastepne 120 funtow ,upowaznia on do jazdy jednosladami do pojemnosci 125cc ale z drugiej strony to i lepiej , nie widac na drogach maloletnich debili ktorzy nie znaja sie na znakach i nie wiedza co to jest droga podporządkowana !!!