Ubezpieczenie nnw

Siemka, wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?
Obecnie mam jedynie kartę Euro 26 - wiecie, taką co na studia trzeba wykupić w ramach ubezpieczenia. Czy są ewentualnie później jakieś trudności z uzyskaniem wypłaty odszkodowania gdyby doszło do szkody?

Są różne ubezpieczenia NNW i w praktyce z zasadami każdego z nich, które wykupujesz musisz się odrębnie zapoznać. Co do ogólnej zasady, to zazwyczaj wypłata odszkodowania powypadkowego uzależniona jest od uszczerbku na zdrowiu jakiego doznałeś. Rzadko więc uzyskujesz całą kwotę, na którą jesteś ubezpieczony... no chyba, że prawie nie żyjesz... ;(((
W przypadku drobniejszych zdarzeń jest to zazwyczaj kilka, kilkanaście procent uszczerbku na zdrowiu i mniej więcej taka proporcja wypłaty z sumy ubezpieczenia. Jest to jeden z powodów, dla których ta suma nie powinna być zbyt niska. ;))))
Koszt tego ubezpieczenia nie jest wysoki, więc moim zdaniem warto z niego skorzystać... Ja mam... ;)))

Tez mam nnw w karcie issic. Mam tez przy ubezpieczeniu auta jak i mieszkania. W sumie mam do wyboru do koloru jesli chodzi o pozniejszy wybor z ktorego chce czerpac :)

Po prostu chciałbym wykupić sobie polisę na jazdę na skuterze. Że jak mi się coś stanie to żeby wypłacili jakieś odszkodowania i w zasadzie tyle.
Czy w związku z tym, że jeżdżę na motocyklu mogę spodziewać się, że będzie ono droższe ? Jest tego pełno na rynku. W niektórych ubezpieczalniach potrafią robić podobno problemy przy wypłacie ?

Przy ubezpieczeniu NNW nie ubezpieczasz się od jazdy na motocyklu, tylko właśnie - od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zawsze dla likwidacji szkody będzie miało znaczenie - dlatego warunki polisy dobrze jest uważnie przeczytać - czy charakter zdarzenia wypełnia znamiona zdarzenia losowego spowodowanego siłą zewnętrzną - niezależną od woli poszkodowanego.
Jednak trzeba pamiętać, że zazwyczaj ubezpieczyciele zabezpieczają się w tzw. wyłączeniach od odpowiedzialności za zdarzenie spowodowane pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także przy kierowaniu pojazdem bez uprawnień (w tym np. tuningowaną 50-tką) i w przypadku rażącego naruszenia przepisów prawa (z winy umyślnej). Z zasady ubezpieczenia te nie obejmują również sportów motorowych.
Trzeba też zapoznać się z zakresem ubezpieczenia. Niektóre tanie oferty obejmują tylko wybrane ryzyka (typu: śmierć, utrata kończyny itp.).
To wszystko sprawia, że wypłata odszkodowania nie musi być bezproblemowa i nie tyle zależy od ubezpieczyciela, co właśnie od konkretnej polisy... Warto przy tym pamiętać, że odszkodowania można dochodzić z każdej posiadanej polisy, bez względu na ich liczbę... ;)))))))))))))
Ps. Polecam dobry artykuł u konkurencji http://www.scigacz.pl/Ubezpieczenie,NNW,jak,wybrac,13032.html

Sam bym tego lepiej nie ujął. Tak więc, ubezpieczenie ubezpieczeniem - ale też trzeba mieć głowę na karku, aby później towarzystwo ubezpieczeniowe nie miało powodu do jego podważenia.
Tutaj masz formularz kontaktowy http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW podaj tam swoje dane to ktoś do Ciebie zadzwoni i wszystko Ci wyjaśni. Masz tam dostęp do kilkunastu firm sprzedających NNW.

Piotr Benet - niezniszczalny reklamodawca. 15 postów a nich 15 reklam lub "poleceń"

Piotr Benet napisał:

Sam bym tego lepiej nie ujął. Tak więc, ubezpieczenie ubezpieczeniem - ale też trzeba mieć głowę na karku, aby później towarzystwo ubezpieczeniowe nie miało powodu do jego podważenia.
Tutaj masz formularz kontaktowy http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW podaj tam swoje dane to ktoś do Ciebie zadzwoni i wszystko Ci wyjaśni. Masz tam dostęp do kilkunastu firm sprzedających NNW.

A o co chodzi z określeniem wariantu?
- Fizyczny
- Umysłowy
- wysokiego ryzyka?

Rozumiem, że mam określić jakie ryzyko podejmuję i na tej podstawie obliczona zostanie wysokość składki ubezpieczeniowej?

belek24 napisał:

Piotr Benet napisał:
Sam bym tego lepiej nie ujął. Tak więc, ubezpieczenie ubezpieczeniem - ale też trzeba mieć głowę na karku, aby później towarzystwo ubezpieczeniowe nie miało powodu do jego podważenia.
Tutaj masz formularz kontaktowy http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW podaj tam swoje dane to ktoś do Ciebie zadzwoni i wszystko Ci wyjaśni. Masz tam dostęp do kilkunastu firm sprzedających NNW.

A o co chodzi z określeniem wariantu?
- Fizyczny
- Umysłowy
- wysokiego ryzyka?
Rozumiem, że mam określić jakie ryzyko podejmuję i na tej podstawie obliczona zostanie wysokość składki ubezpieczeniowej?

W dużym skrócie chodzi tutaj o to abyś określił jakie ryzyko ponosisz na co dzień. Wiadomo - wariant umysłowy to raczej dla tych co pracują cały dzień przed komputerem, urzędników itd. Fizyczny, to raczej normalne czynności. Wysokiego ryzyka to dla tych wyczynowych, co lubią poszaleć sobie na crossach itd. Wielkiej filozofii w tym nie ma.

Hee :)
Wysłałem już zgłoszenie :) Wziąłem fizyczny, jak coś to się zmieni na wysokiego ryzyka, chociaż nie należę do wyczynowców :)
Czy te ubezpieczenie obejmie całość życia prywatnego? Tzn, jeżeli będę grał w piłkę, skręcę nogę to również dostanę odszkodowanie ?

Ok, tylko jak coś to dokładnie wczytaj się w regulaminy i ogólne warunki ubezpieczenia. Aby później nie było, że o czymś nie wiedziałeś, że czegoś nie można było Ci robić.
Dla nas skuterowców ważne jest to, aby nie było wyłączenia dotyczącego kierowania motocyklami poniżej lub powyżej 50cm sześciennych. A takie wyłączenia często trafiają się w ubezpieczeniach na życie.

Dmucham na zimne, ubezpieczyłam wszystko i mam OC, AC i NNW. ok. 600zł za 125 do 10 tys. - za rok. Śpię spokojnie :)

Dzięki za zmotywowanie do działania. Dzwonili do mnie w ubiegłym tygodniu. Zaproponowali polisę na wszystko (tzn na wypadki komunikacyjne, na studiach, w życiu prywatnym na 50 tys zł za coś koło 100 zł). Zaproponowali kilka ubezpieczalni w tym Allianz, PZU, Hestia oraz AXA. Macie może do czynienia z wymienianą ubezpieczalnią. Wiem, że ma to tak samo duże znaczenie jak sam wykup polisy.

Czasem lepsze oferty trafisz u mniej reklamowanych ubezpieczycieli. Dużo zależy tez od tego z jakim agentem masz do czynienia i jakie dostaniesz zniżki. Generalnie warto, bo majątku nie stracisz, a masz więcej spokoju. Ja jeździłem bez, ale męczyła mnie dziewczyna i wykupiłem w compensie. Jak poświęcisz chwilę na przestudiowanie umowy to wiesz na czym stoisz. Z mojej analizy to była najlepsza oferta.

yaaasne. i specjalnie po to sie zarejestrowałeś żeby posta o ubezpieczeniu napisać.

Opinii jest tylu co nas użytkowników lub klientów. NIe chcę tutaj zachwalać żadnego TU z racji tego, że nie byłbym do końca obiektywny w tej sprawie - po prostu nie znam wszystkich ofert. Na pewno musisz przestudiować od dechy do dechy OWU. To podstawa. Najbardziej przyjazne OWU mają w PZU, Allianz, Warta - chyba nikogo nie zdziwiłem.
Hestia raczej bym unikał, bo tam pewnie trzeba spełniać jakieś dodatkowe warunki aby otrzymać odszkodowanie. Zrób sobie zestawienie wszystkich plusów i minusów jakie znajdziesz w OWU. Może pomoże ci to podjąć obiektywną decyzję.

Dzięki wszystkim za pomoc. Ostatecznie zdecydowałem się na ubezpieczenie w PZU. Może trochę droższe, ale przynajmniej pewniejsze. Przekonał mnie duży zakres ubezpieczenia oraz to, że jest to duża firma, która raczej nie powinna robić problemów z wypłatą odszkodowania. Nie chciałbym się jednak o tym przekonywać w praktyce. Dzięki wszystkim za pomoc!

ja własnie mam w PZU - pierwszy raz - ale z opinii wiem, że warto. Dodatkowo AC w ofercie miałam tylko w PZU i Allianz więc dużego wyboru nie było ;)

Karolinko, dobrze Ci się jeździ?
Pewnie tak, jak nam wszystkim im cieplej.
Oby AC nikomu z Was się nie przydało :-)

ja jestem super zadowolona i na prawdę mam zero do zarzucenia mojemu pojazdowi :) nawet ta cholernie droga szyba sprawdza się :D