Tuning zippa warto?

Witam!
Mam zamiar tuningować zippa 4t oto częśći:
1.Cylinder kit Airsal sport 80cc.
2.Gaznik BT 18mm
3.Dzwon sprzęgła Malossi Wing Bell
4. Pasek Motorofarce Eco
5. Przekładnia Pierwotna stage6
6.Sprzęgło Malossi FLy
7.Wariator Polini Speed control

I mam daw pytania:
Czy wał seryjny Wytrzyma?
Ile poleci na tych częściach?

zamiast wariatora,sprzęgła i dzwonu lepiej kupić wał i ewentualnie wałek rozrządu jeśli chciałbyś żeby skuter wkręcał się na wysokie obroty podczas jazdy.
przyspieszenie się poprawi znacznie, a które przekładnie konkretnie masz zamiar kupić? (chodzi mi o ilość zębów)

Wał ma 2000 przebiegu to poco wymieniać??? Głowicy do Airsala nie będę kupował, podobno jest dobra seryjna, i tak mam nową wsadzoną bez SLS.

Co do zębatek:
DUŻA ZĘBATKA- 52/19 MAŁA ZĘBATKA- 52/14

Ile tak pociśnie? Bo kolega mówi że tak 70. Mi się wydaje że te 85 wyciągnie co o tym myślicie?

Wał wymień na wzmacniany bo lepiej nie ryzykować pęknięciem wału. Może pociągnie tyle.

To lepiej dać te 300zł na wał?

Taki wał będzie pasował? Ile zębów mają te nowe zippy ??
http://www.shop.mieloch.pl/wal-korbowy-top-racing-std-16-zebow,pZ045980.bhtml

Coś jeszcze wymienić czy to wszystko??
Będzie:
Cylcek
Wał
Dzwon
Sprzęgło
Wariator
Chwytak
wiatrak sport
Gaznik+storzek
Przełożenia Naraku
Zestaw dysz Naraku

Głowica oryginalna do Airsala chyba pasuje????

Cena tuningu:
1600zł- opyla się? Ile tak będzie zipp jechał???

adasiowwy napisał:

Wał ma 2000 przebiegu to poco wymieniać??? Głowicy do Airsala nie będę kupował, podobno jest dobra seryjna, i tak mam nową wsadzoną bez SLS.
Co do zębatek:
DUŻA ZĘBATKA- 52/19 MAŁA ZĘBATKA- 52/14
Ile tak pociśnie? Bo kolega mówi że tak 70. Mi się wydaje że te 85 wyciągnie co o tym myślicie?

sorki , nie wiedziałem jaki masz przebieg , ale jeśli mówisz że 2000 to masz rację , wał może zostać. jeśli chodzi o przekładnię... na oryginalnych zapewne miałeś 11/1(obr sprzęgła na obr koła) to te będą miały 10/1??? coś pomieszałeś z tymi zębami i nie wiem ile skuter mógłby pojechać , ale 85 to pewnie tak

ale ja mam blokowaną przekładnię i nie wiem. Przekładnia pod 80cc podobno dużo daje na prędkości.