tuning zippa vapora 2005

Witam jestem posiadaczem Zippa Vapora wyprodukowanego w 2005 roku, ogolnie nie narzekam, zadnych powaznych usterek nie mialem, raz pekl mi pasek napedowy (nie zmieniany 5 lat) no i ostatnio pekla mi manetka gazu, poza tym nigdy mnie nie zawiodl. Jednak im jest sie starszym tym chce sie szybciej jezdzic, no i chcialbym cos w nim zmienic aby moc szybciej jezdzic. Obecnie maksymalna predkosc wynosi ok.70-72 a z niewielkiej gorki nawet 74 km/h. Wiec jakos tragicznie nie jest, jednak jestem ciekawy czy da sie cos zrobic zeby mogl jechac przynajmniej te 80km/h, zbyt duzo kasy nie mam, no i wiedza raczej tez mala bo nie bylo zbytnio okazji zeby cos tam grzebac, prosze o pomoc co by tu mozna bylo dokupic i zmienic, gdzie sprawdzic czy jest jakas blokada czy nie, no i czy wogole da sie cos zrobic, mysle ze moge na ten cel przeznaczyc do 150zl. Z gory dziekuje.

Kup wiekszy cylinder i możesz się z napędem pobawić np. rolki na lżejsze.

tylko, że wymiana rolek na seryjnym nic zbytnio nie zmieni

A wymiana samego cylindra cos da, czy bedzie do tego trzeba cos jeszcze wymienic?

Z przyspieszeniem będzie lepiej, a z vmax troszeczkę - warto wymienić cyla przy 4t.

Czyli wystarczy tylko kupic cylinder wiekszy, bo na innych stronach pisze, ze jesli sie zmienia cylinder to trzeba kupic wieksze dysze itp.

Dając większą dyszę musisz dostarczyć więcej powietrza. Myślę, że wstawiając dyszę 80 wyregulujesz gaźnik. Ja tak u siebie miałem. Dyszą regulujesz mieszankę przecież a nie cyla..

W moim skuterze jeszcze nigdy nie wymienialem rolek, a przejechalem juz ponad 6 tys km, wiec na pewno sa zjechane, mozecie mi doradzic jakie rolki kupic i czy one moga poprawic jakos moc/v max?