Tuning skutera przez ferie

Jako że właśnie rozpoczynam ferie pomyślałem sobie że przez ten czas mógłbym ztuningować swój skuter. Chodzi mi aby podnieść jego prędkość tak abym mógł jechać ok. 80 km/h. Myślałem nad zmianą silnika na 80cm3 lub nawet 125cm3, ale może ten silnik co mam da się jakoś ztuningować albo coś. Proszę doradźcie mi co mam robić. Mój obecny skuter to chińskie 50cm3 4T.

Wiesz że ogólnie to nielegalne? Ale wystarczy w tym silniku co masz wymienić cylinder na 72cm i powinno być lepiej. Poza tym regulacja napędu.

pytanie pierwsze: ile chcesz/możesz na to wydać?

To że jest to nielegalne to mnie mało interesuje bo i tak nie mam tego całego prawa jazdy AM. Na cały tuning mogę przeznaczyć maksymalnie 500 zł.

to sobie nie poszalejesz. kup sobie jakiś dobry wariator i może zestaw cylindra o większej pojemności. i to w zasadzie wyczerpuje te środki.

A jak bym zmienił cały silnik np. na 125cm3?

a co to za skuter?

Kingway Coliber kupiony w supermarkecie.

silnik 125 to ci tego koliberka na 10" kołach zwinie w rulon. Inna sprawa że silnik 125 na 10" koło za 500zł... słabo. Dużo do tego dołożysz

Jak to się mówi - nie wyrodzi sowa sokoła. To jest 50 małych wymiarów i nie stanie się pełnowymiarowym motocyklem. Kup cylinder i wariator dobrej jakości (jak pisał Wombat), starannie zamontuj i osiągi się podniosą w jakiś może wyczuwalny sposób.

starczy kolejnego Laczkowego tematu. Trol pozostał trolem.
A następne posty bedą cięte dobrym, starym zwyczajem całymi tematami - a nie blokowane.