Tuning silnika 139 fmb na 110

Witam zamierzam stuningować silniczek na 110 mam pytanie czy to co jest na tej aukcji wystarczy: http://allegro.pl/silnik-110-ogar-900-gb-street-benzer-los-choper-i4081653567.html czy musze jeszcze coś dokupić?

starczy

wysoka jakość i niska cena
w tym cała czapka części za 330zł.
To graty po taniości na maxa.

haha.. daj spokój.. za 337 zł nawet porządnego wału nie kupisz, a co dopiero tyle części. Nie pomyślałeś, że coś za tanio? sam dobry cylinder kosztuje ponad 300 zł, wał to ponad drugie tyle. To nie ma prawa długo, i bezawaryjnie działać.

izdebski12 napisał:

haha.. daj spokój.. za 337 zł nawet porządnego wału nie kupisz, a co dopiero tyle części. Nie pomyślałeś, że coś za tanio? sam dobry cylinder kosztuje ponad 300 zł, wał to ponad drugie tyle. To nie ma prawa długo, i bezawaryjnie działać.

wał 300 i cylinder z głowicą uzbrojona 300 to razem 600 to się nawet nie opłaca lepiej kupić gotowy silnik 110 na allegro za 800zł
A jeszcze jedno nie zawsze cena chodzi w parze z jakością myślisz że jak kupisz cylinder z 300 a za 180 to będą się czymś różnic wątpię jedyne ceną. wszystko jest chińskie!! Ja kupiłem cylinder 72cm za 100zl i chodzi do dziś a mogłem taki sam kupić za 140 i po co przepłacać jak ten sam wuj

Ja bym brał ten zestaw :D

Jestem zwolennikiem stosowania dobrych części, ale w przypadku silnika FMB pole manewru jest trochę ograniczone. Dobrą opinię mają zestawy Racing Bee. Power Force podobno też dają radę, ale na tych najtańszych ludzie tez jeżdżą. Dobrym pomysłem jest dołożenie do tego silnika chłodnicy oleju. Tym bardziej, że montaż jest banalnie prosty. Zasadniczo te silniki są dość trwałe. Nie wiem, jak się spisują te najtańsze silniki z Allegro, ale serwisowałem dwa motorowery z silnikami FMB, które miały przejechane ponad 50 tyś. km. Oczywiście sprzęty jeżdżone przez typowych dziadków, oleje i filterki zmieniane na czas, itp. Poza tym te silniki są tak tanie, że faktycznie można przekombinować, dlatego nawet jeżeli miałoby to wytrzymać kilkanaście tys km, to można się pobawić. Tylko, żeby montaż przeprowadzał ktoś z głową.