Tuning - Romet 727.

Witam, na wiosnę planuję podrasować pod względem mechanicznym moją bestie ;) Mam w planach odblokowany moduł i gaźnik, filtr stożkowy. Budżet to 550zł :D Co o tym myślicie? macie jakieś inne propozycje?

To jest 4t? Jeżeli tak to proponuje większy cylinder np 70 jakieś dobrej firmy np airsal, stage 6, polini itp. Czytałem że chińskie cylindry które są na allegro po 70zł czasami po małym przebiegu się psują i tłok puchnie to też w zależności jak się trafi. Gaźnik się przyda jak zmienisz cylinder, ale wystarczy zamiast kupować całego gaźnika po prostu dysze o 10% większą od starej. Filtr stożkowy mało daje praktycznie w ogóle, tyle że jest inny dźwięk, jeżeli masz kupować filtr to troche lepszej klasy bo podobno niektóre syf przepuszczają.

skuter 4t a może jeszcze sportowy tłumik :)

a po co przecież tłumik nic nie daje w 4t... wsadź większy cylinder

Sportowy tłumik nie da nic w 4t, ja jak założyłem u siebie to mi sporo dał ale mam 2t(jest temat o tym). Poza tym stożek się daje to np. cylindrów od 70 w góre.

mam gdzies w garażu "cylek" 72ccm razem z tłokiem :D więc może wiecie ile pociągnie jeżeli dam ten cylinder , odblokowany moduł i gaźnik??

No to z tych 550 zł sporo Ci zostanie jak kupisz tylko odblokowany moduł i gaźnik. Bo praktycznie wydasz na to maks 250zł.

z 75 może pójdzie

A ten cylinder jest jakieś firmy? Czy bez firmowy? Co do zakupów tuningowych mógłbyś też kupić wariator sportowy.

Więc z reszty zrobię tuning optyczny :) może filtr dla lepszego dźwięku jakieś audio, świecące wentyle, neony :D

No to ładnie Ci powinien wyjść ten romet, z cylkiem 70 będziesz przekraczał 70km/h bez problemu myślę że do 80km/h powinien Ci pojechać, zależy jakiej klasy jest ten cylek.

oj nie wiem czy te 80 poleci, ścigałem się z Bartolinim, on miał Varadero i cylek 80 ccm i mnie nie dogonił, na starcie też gorzej

W zależności jakiej klasy i firmy cylek. Czytałem o tym że chińskie cylindry w zależności jak się trafi, nie którym po 300km się tłok puchł albo się zacierał a niektórzy mają nabite cylkiem 5000km i dalej jeżdżą.

cylek jest ze skutera mojego wójka (nie wiem jakiej marki) ale dał mi go bo on już zakończył swoją przygodę z jednośladami :) cylek miał zrobione już 600 km i nic mu nie było więc raczej już nie będzie:) a może sprzęgło z jakimiś nowymi sportowymi rolkami ?? co o tym myślicie???

W sprzęgle nie ma rolek;p W wariatorze są rolki, w sprzęgle są sprężynki sprzęgła i sprężyna centralna.

hehe sorki :D

Jeżeli cylinder masz od wójka, to sporo zaoszczędziłeś, oczywiście jeżeli cylinder będzie pasował do twojego skutera.

jak wUjek miał skuter z silnikiem 139QMB to na pewno będzie pasował ;)

będzie bo to z tego samego modelu silnika :) standardowy chiński 4t :D

chińskie 4t mają takie same albo bardzo podobne silniki więc powinien ci pójść do twojego rometa