Trasa Warszawa - Katowice bez Ekspresowych

Hej.
Niestety moja nawigacja nie ma opcji wyłączenia z planowania trasy dróg ekspresowych, a w przyszłym sezonie chciałbym na moim Kymcaczu wybrać się z Warszawy na Śląsk.
Jakbyście opracowali trasę alternatywną do Gierkówki?

U mnie mozna chyba ominac ekspresowki,ja planuje w przyszlym sezonie wypad do Zakopanego

HugoBoss napisał:

U mnie mozna chyba ominac ekspresowki,ja planuje w przyszlym sezonie wypad do Zakopanego

A lukniesz Hugo do swojego GPSa i powiesz co Ci wyszło?

Wejdź w google maps, wpisz "*Miejsce, z którego wyjeżdżasz* to: *miejsce do którego jedziesz*" i naciśnij enter. Powinieneś mieć kilka tras do wybrania, może akurat będzie jakaś bez autostrady ;)

arcio1 napisał:

Wejdź w google maps, wpisz "*Miejsce, z którego wyjeżdżasz* to: *miejsce do którego jedziesz*" i naciśnij enter. Powinieneś mieć kilka tras do wybrania, może akurat będzie jakaś bez autostrady ;)

Dzięki za cyne. Zaraz sprawdzam, czy to wykonalne.

Zobaczcie:
http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=warszawa&daddr=50.9495978,20.6936947+to:katowice&hl=pl&geocode=FSz2HAMdBZ9AASkBn4aaZsweRzH80-qIKr7wcg%3BFd1tCQMdvsI7ASkvOFaCwSUYRzHK2KtsOVE8hQ%3BFTz7_gIdpkciASnRzKE2I84WRzG7-lkFNSqvuQ&mra=ls&sll=51.248163,20.01709&sspn=2.582291,6.943359&ie=UTF8&ll=51.244725,20.01709&spn=2.582484,6.943359&z=8&via=1

I tak ekspresówką poprowadziło.

Zaznacz sobie tylko u góry zamiast na samochód daj na człowieka. I wyskoczy ci droga bez ekspresówek.

Leszku a co ty sądzisz o takim wakacyjnym wypadzie gdzieś taką ekipe zebrać i ruszyć gdzieś ?

Leszek tablizcki zeilone z numerami oznaczaja numery drog miedzyna rodowych a czerwone kwadraty to numeracja polska. jak nie za oznaczenia S lub a to nie jest ekspresowa droga.

jak chcesz to ustalę dla ciebie trase na sląsk. :)

tutaj sa aktualne oznakowania dróg http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=53&limitstart=4 szczegolnie trzeba sie wystrzegac znaków: E-15c numer autostrady E-15d numer strasy ekspresowej po resczie dóg publicznych jeśli nie występuje znak zakazu B-10 zakaz wjazdu rowerów mozna sie poruszac. uwaga tez na pułapki np miedzy aktowicami a sosnowcem jest S7 na "gierkówce". Zaczyna się do dąbrówki małej(ikea) i konczy na rozwidleniu bedzin/dabrowa górnicza w sosnowcu.

drogi ekspresowe są tez oznaczone na czerwono z literą E

Leszku moja propozycja http://mapa.targeo.pl/1_2072260,,2_2071152,#targeo-top jak by się nie otworzyło to daj znać
polecam tez taki serwis z mapa polski

Nie lepiej wpisać w wyszukiwarkę Zumi ? to darmowe, trzeba nacisnąć "trasa" i wpidać skąd i gdzie wyruszamy, najepiej zaznaczyć opcje "idę pieszo" i chyba będzie Ok. Pozdro i Szerokości :) w korkach :D 8)

Flash50 testowałem zumi i nie jest rewelacyjne. dobre mapy to 24map.pl targeo.pl i jescze kilka ale nie pamiętam adresów

Ja używam tylko zumi i jeszcze nigdy nie zawiodło i zawsze trafiałem bez problemu do celu.

a pokierowało cie kiedys na ekspresową droge?

Kapu a widziałeś kiedyś taką mapkę www.viamichelin.pl

Na zumi jak zaznaczysz ze idziesz pieszo to nie kieruje na ekspresówkę. Zawsze używam zumi zaznaczam ze idę pieszo i normalnymi drogami po których można jeździć skuterem mnie kieruje. I szczerze nie podoba mi się ta mapa którą pokazałeś.

ta z michelina?