Toros Fresco - regulacja lusterek

Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników portalu jako, że jestem świeża na tym forum. Jak też świeżo upieczoną właścicielką Torosa Fresco.
I w związku z tymże skuterem mam do Was pytanie (pewnie uznacie, że głupie, ale muszę zapytać): czy można, a jeśli tak to w jaki sposób wyregulować lusterka w poziomie? Chodzi mi o to, że siedząc na skuterze nic nie widzę w lusterkach ponieważ są one zbyt szeroko odchylone na zewnątrz. Pytam dlatego, że nie doszukałam się niczego na ten temat w instrukcji a nie chcę na dzień dobry czegoś zepsuć - jak to baba... Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Poluzuj śrubę przy podstawie lusterka, ustaw tak jak potrzebujesz, dokręć śrubę.

Widzisz, w pionie nie ma problemu, ale nie widzę ani nie wyczuwam żadnych ''zgięć'' umożliwiających regulację poziomą. Czy jeśli poluzuję śruby to uda się ustawić lusterka bardziej do wewnątrz?

Hmmm... zakładam że regulację poziomą rozumiesz jako obrót lusterek względem ich mocowania (wokół ich osi), więc to co napisałem powinno załawić sprawę. Dodatkowo sprawdz czy szybki lusterek nie są przypadkiem ruchome co umożliwi dokładniejsze ustawienie

Chyba nie do końca o to mi chodzi. Pod względem mocowania, czyli samych pałąków nie ma problemu z pozycją góra-dół. Raczej mam na myśli regulację samych uszek (albo pałąków) tak aby móc je skrzywić do wewnątrz pojazdu ponieważ są ustawione zbyt szeroko abym mogła widzieć co się dzieje za mną i po bokach. W ogóle nie widzę jezdni.

Ale ja nie piszę o ustawieniu góra-dół tylko właśnie o obrocie lusterek. Śruba przy lusterku to jego mocowanie do kierownicy jak ją poluzujesz to lusterko powinno się dać obrócić bo to jedyny punkt mocowania .
A tak przy okazji to próbowałaś przekręcić całe lusterko, bo na zdjęciach tego modelu wygląda jakby lusterka w całości obracały się na swojej osi?

Jeszcze nie próbowałam dłubać, ale jutro spróbuję, może rzeczywiście poluzowanie śruby załatwi sprawę jako iż innej możliwości nie widzę a nie wydaje mi się żeby ktoś wyprodukował skuter nie posiadający możliwości regulacji lusterek w dwóch płaszczyznach :-) Dziękuję Ci za szybką odpowiedź Raven. I życzę dobrej nocy!

To zanim odkręcisz śrubę, spróbuj je po prostu przekręcić, bo wygląda na to że połączanie pałaku lusterka i podstawy (tej ze śrubą jest ruchome). Dobranoc :)

Też mam Torosa Fresco i też miałem taki problem z lusterkami. Jak będę miał jutro czas to postaram się zrobić zdjęcie jak je ustawiłem.

Cześć Elektronik! Niestety, ale o ile sam skuter jest OK to lusterka ma nieco lipnie urządzone. Pogmerałam na ile się dało, ustawiłam możliwie optymalnie, niemniej jednak będę Ci bardzo wdzięczna jak wrzucisz fotki i opis jak to zrobiłeś aby było dobrze :-)
Dzięki!

Witam. W mojej galerii są zdjęcia jak Ja mam ustawione lusterka , może coś pomoże. Moje lusterka są z migaczami , ale widziałem w takim skuterze też lusterka bez migaczy.

To jest dziwne bo u mnie lewe jest dobrze zrobione i poprawnie moge sobie ustawić natomiast prawe nie chce sie ustawić na dół i widze w nim tylko niebo....

Grzebałam dzisiaj przy tym i wygrzebałam: Dobrze pisze Raven z tym poluzowaniem śrub (głównych przy pałąkach). A potem należy ustawić przyczepy tychże pałąków dokładnie tak jak u Elektronika na fotach (aczkolwiek moim zdaniem to nieco wbrew logice konstrukcji). Dodatkowo należy poluzować śrubę wewnętrzną w samych pałąkach od lusterek - tam jest bolec umożliwiający poruszanie nimi (brak ruchomości oznacza zwyczajne zapieczenie się śruby wewnątrz). Jak się to wszystko poluzuje, poprzekręca to da się lusterka ustawić właściwie, więc sobie tak Kuba zrób bo w przeciwnym razie to rzeczywiście widać tylko bociany :-)

Ja tez mialem taki problem faktycznie lewe lusterko mozna sobie dobrze ustawić z prawym gorzej a i jak za czesto sie tym kreci mozna popsuc kabelek od migaczy tak ja ja to zrobilem ale usterka juz naprawiona nie ma mozliwosci skierowoania lusterka w góre lub w duł raczej trzeba polegac na lewym chociaz prawe tez mozna sobie ustawic ale nie do konca idealnie .

Witam forumowiczów, czy fabrycznie kierunki w lustrach sa podłączone ? u mnie nie działają a po jednym dniu uzytkowania fresco padł przerywacz :/ czy można te kierunki podłączyć we wlasnym zakresie ?