Toros Fresco (Quantum) Blokady

Siemka. Ostatnio odpiołem sobie kabelek od blokady i na prostej leci 60kmh. Chciałbym się dowiedzieć gdzie jest reszta blokad. Na tłumiku , gaźniku gdzie kolwiek są chcę wiedzieć ponieważ na wiosne chcę sobie do konca go rozblokowac.

na wariatorze jest podkładka dystansowa

a na tlumiku jest jakas blokada albo w gazniku?

Podobnież EGR jest do zaślepienia w tym modelu.

Nick3y napisał:

Podobnież EGR jest do zaślepienia w tym modelu.

Aktualnie mi skuter jedzie 60kmh jak zdejmę reszte blokad ile pojedzie?

O CO CHODZI Z TYM EGR?

60 km/h wg GPS?

Jeśli tak, to więcej nie pojedzie.

komoornik napisał:

60 km/h wg GPS?
Jeśli tak, to więcej nie pojedzie.

Nie mierzyłem GPS.

Czyli pewnie prawdzwe 50 km/h zdejmij ta blokade z wariatora to bedziesz jechal te 60 licznikowe "70"

DooOminO napisał:

Czyli pewnie prawdzwe 50 km/h zdejmij ta blokade z wariatora to bedziesz jechal te 60 licznikowe "70"

Czegoś tutaj nie rozumiem ;p czyli jak jest skuter zablokowany to jedzie max 35kmh ? Bo na liczniku wiecej niz 45kmh mie puści.

o 10 moze przy 70 zawyzac a przy 45 moze o te 40 zawyzac

DooOminO napisał:

o 10 moze przy 70 zawyzac a przy 45 moze o te 40 zawyzac

Chodzi Ci o to że przy 45kmh przekłamuje o 5kmh i jadę 45? :D

kurde dziś jechałem 70kmh i czułem się jakbym jechał z 80-90kmj

Tak, dokładnie, Sławku. Mój (i z tego co wiem pozostałe skutery również) był blokowany do prędkości licznikowej 45 km/h czyli w rzeczywistości nie osiągał nawet 40 km/h.

Ja miałem blokadę na wariatorze i w module oraz dopalacz spalin (wiele osób uważa, że to blokada ale tak do końca nie jest - niemniej jednak usunięcie tego badziewia coś tam daje na + do osiągów).

Jest jeszcze jedna perfidna rzecz, której się nie pozbyłem - zwężka nie w wydechu ale w kanale wydechowym cylindra. Trzeba by to wypiłować ale nie opłaca mi się. Lepiej kupić cylinder o zwiększonym kanale wydechowym. Tyle, że u mnie to 2T.