Toros F16 "zipp" Mały a jednak wielki.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Toros F16 "zipp" Mały a jednak wielki.

Ten temat zawiera 38 odpowiedzi, ma 14 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 39 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Krzysiek Młynik
    Użytkownik

Witam chciałbym opisać swojego chinola Który jest nie zwykle dobry i nie zawodny, Mianowicie kupiłem go w markecie Carrefour za 1500zł i to była najlepsza inwestycja 😉

Skuter bardzo dobrze docierałem według opisu w katalogu z tego modelu lecz nie zamulałem go i za każdym kolejnym przejechaniu stu km sprawdzałem Jego V-max. Po zrobienia 1500km stwierdziłem ze chodzi jak igła.
    V-max wynosił 70km/h licznikowych, lecz gdy zawsze dobijam do tej prędkości skuter na sekundę muli jak by paliwa nie dostał po czym momentalnie dostaje więcej obrotów i prędkość wzrasta do 75km/h.

Pobawiłem się troszkę nim i założyłem na tylną felgę 10\” oponę 3,50-10. Przy filtrze powietrza na tej grubej rurce była taka zaślepka \”korek\” Wyjąłem ją i teraz za filtrem powietrza jest taka dziurka 1cm , skuter dostawał więcej powietrza co przyczyniło sie ze nie muliło go już tak często, i przy ruszaniu dostał zrywności , na nowej oponie wcale nie rozpędzał się wolniej a właśnie szybciej jego V-max dobił do Powyżej <80km/h Na liczniku Ma okrągłe 80 a wskazówka przy moim teście przekroczyła 80 i zeszła niżej niż lampeczka kierunkowskazu czyli na oko 95km/h.
    chciałem jednak sprawdzić rzeczywistą prędkość skuterka więc wziąłem nawigacje i sprytnie zamocowałem do kierownicy 😉
    I co się okazało gdy miałem 80 licznikowych na nawigacji wskazywało 72km/h,Wiec przy 95 licznikowych przypuszczam ze predkosc zeczywista była 82km/h Ale jeszcze to sprawdze.
    Wiec byłem strasznie zadowolony, Czytałem na różnych forach i każdy kto pisał o F16 to ich V-max wynosił 75, mój skuterek o niebo lepiej chodzi. Przyspieszenie jest naprawdę spore jak na 50ccm i to standardowym chińskim, Po większym dopływie powietrza silnik pięknie pracuje Tłumniczek Pyrczy jak powinien 😉 Silnik nie wyje nic nie zgrzyta normalnie igła 😉

I tak przeglądam forum i nw co by w Nim można jeszcze tanio powymieniać aby było jeszcze lepiej lecz aby konstrukcja wytrzymała wszytko 😛

Filmik ten jest z 3 miesięcy kiedy skuter jeszcze nie był w pełni swoich sił ale wrzucam:
    http://www.youtube.com/watch?v=6URhb8jSWc4&feature=youtu.be

Co w nim siedzi:
    Silnik Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem
    Pojemność 50 ccm
    Moc maksymalna 3KM
    Akumulator 12V/7Ah
    Podwozie Rama z rury stalowej
    Zawieszanie przednie Widelec teleskopowy
    Zawieszanie tylne Pojedynczy element resorująco-tłumiący
    Hamulec przedni Bębnowy mechaniczny
    Hamulec tylny Bębnowy mechaniczny
    Opona przednia 3,00-10
    Opona tylna 3,50-10
    Pojemność zbiornika paliwa 5l
    Masa własna pojazdu 83 kg

Jestem tu aby wgłębić się w temat podpowiedzcie mi co najlepiej wymienić ale szczegółowo dokładnie model części który będzie na pewno pasować do F16.

Mam tez pytanie :
    -Czy wymiana modułu coś Pomoże?

http://www.toros.pl/gfx/produkty/skutery/f16.jpg

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Krzysiek Mł… napisał:

więc wziewałem nawigacje

To jeszcze opisz krótko jak się wziewa nawigację?
    To jakiś rodzaj inhalatora? 🙂

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Młody, wypadasz tutaj bardzo słabo i psujesz mi renomę, dorośnij wreszcie. 😀

*Szczał w dziesiątkę* , to teraz w budzie też oszczędzają nawet na sanitariatach. 😀

Bardzo słaby jesteś w szkole i to tutaj jednak wyraźnie widać. 😛

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.

Krzysiek Młynik
    Użytkownik

HAh sorki za błąd nie zauważyłem xD Później rozwinę temat napisze pełną specyfikacje i dodam zdjęcia xD

Zdjęcie profilowe sylwek62
    sylwek62
    Użytkownik

Krzysiek Mł… napisał:

I co się okazało gdy miałem 90 licznikowych na nawigacji wskazywało 82km/h

A w tej bajce były też smoki ?

Romet RR 50—>Yamaha YZF R125
    Honda CBR 125R
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Smogi chyba, bo z tą prędkością to musiał nie zły smog puszczać 🙂

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

To akurat bardzo możliwe, mój miał licznikowe 98 km/h a oszukiwał tylko o 6 km/h – licznik elektroniczny.

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Wiecie przecież że z 49 cc w 4t w przekładni 13/1 skuter nie może jechać więcej niż 70 km/h realne. Prędkość większa niż 70/75 km/h jest nie możliwa do osiągnięcia ze względów konstrukcyjnych . aby osiągnąć około 80 km/h trzeba mieć przynajmniej 6-8 KM. Seryjna „50” może osiągnąć max 70 km/h i nie ma możliwości na większe prędkości…

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Chińczycy to mądrzy ludzie są. Wsadzają do 50-tek silniki fotonowe i dystansują konkurencję :):):)

Krzysiek Młynik
    Użytkownik

Z tego chińczyka można bardzo duzo wyciągnąć Niedługo Wrzucę jakieś zdjęcia i filmiki które pokazują co to cudo potrafi 😉 Bo widzę ze macie podzielone zdania co do prawdziwości mojej wypowiedzi xD

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 39 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie