Tłok wystaje ponad cylinder Aprilia Habana

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Tłok wystaje ponad cylinder Aprilia Habana

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos 1 dni, 8 godzin temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Derrager
    Derrager
    Użytkownik

Witajcie,
    Zajmuję się obecnie aprilią habaną 50 2T. Wymieniony został tłok i cylinder, nowe uszczeleczki. Sprawa jest taka że tłok wystaje minimalnie ponad cylek (ok.1-1,5mm) i powoduje uderzanie tłoka o głowicę. Części nie były wspaniałej jakości ale nie były to też chińczyki. Po pomiarach wychodzi na to że tłok jest delikatnie za wysoki. Moje pytanie brzmi tak: czy jeżeli dam dwie uszczelki pod cylinder lub dorobię grubszą to wszystko będzie w porządku z otwieraniem się kanałów w cylku itd? Nie, nie mogę dać 2 uszczelek pod głowicę, co byłoby znacznie prostsze ponieważ są one aluminiowe i dostosowują się tylko raz.

WSK 125 M06 B3 84′ , Toros Fresco 50, Aprilia Hababa 50 2T
    Zdjęcie profilowe damian240
    damian240
    Użytkownik

Jak dasz dwie uszczelki pod głowicę, to wtedy musisz się liczyć z tym, że będzie on słabszy, bo komora spalania będzie większa. Na pewno masz orginalny komplet czyli: cylinder 50 cm + głowica 50 Bo z tego co pamiętam to takie rzeczy jak stukanie tłoka występują np przy próbach dopasowania większego cylindra z mniejszą głowicą ;-))

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 dni, 12 godzin temu przez Zdjęcie profilowe damian240 damian240.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 dni, 12 godzin temu przez Zdjęcie profilowe damian240 damian240.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

miałbyś prawie racje gdyby wsadził dwie uszczelki pod dopasowaną głowice i ją podniósł. ale tutaj tłok wystaje nad głowice

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

ja jak nie miałem głowicy pod wypukły tłok to go zeszlifowałem XDD pojeździł jakieś 1000km. lepiej kup głowicę na wypukły tłok.

Router Grande 50/90, Tłok wypukły 51mm
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: