Tłok wystaje ponad cylinder Aprilia Habana

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #634830
    Derrager
    Uczestnik
    • 10
    • 41Postów:

    Witajcie,
    Zajmuję się obecnie aprilią habaną 50 2T. Wymieniony został tłok i cylinder, nowe uszczeleczki. Sprawa jest taka że tłok wystaje minimalnie ponad cylek (ok.1-1,5mm) i powoduje uderzanie tłoka o głowicę. Części nie były wspaniałej jakości ale nie były to też chińczyki. Po pomiarach wychodzi na to że tłok jest delikatnie za wysoki. Moje pytanie brzmi tak: czy jeżeli dam dwie uszczelki pod cylinder lub dorobię grubszą to wszystko będzie w porządku z otwieraniem się kanałów w cylku itd? Nie, nie mogę dać 2 uszczelek pod głowicę, co byłoby znacznie prostsze ponieważ są one aluminiowe i dostosowują się tylko raz.

    #634883
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    Jak dasz dwie uszczelki pod głowicę, to wtedy musisz się liczyć z tym, że będzie on słabszy, bo komora spalania będzie większa. Na pewno masz orginalny komplet czyli: cylinder 50 cm + głowica 50 Bo z tego co pamiętam to takie rzeczy jak stukanie tłoka występują np przy próbach dopasowania większego cylindra z mniejszą głowicą ;-))

    #634887
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    miałbyś prawie racje gdyby wsadził dwie uszczelki pod dopasowaną głowice i ją podniósł. ale tutaj tłok wystaje nad głowice

    #634890
    Skuterowicz
    Uczestnik
    • 34
    • 422Postów:

    ja jak nie miałem głowicy pod wypukły tłok to go zeszlifowałem XDD pojeździł jakieś 1000km. lepiej kup głowicę na wypukły tłok.

    #635223
    Derrager
    Uczestnik
    • 10
    • 41Postów:

    No, niestety nie ja to rozbierałem i żałuję że się za to brałem… Po założeniu dwóch uszczelek pod głowicę wydmuchał mi 5,5 bara i chyba nie mam co liczyć że odpali z taką kompresją, działam dalej

    #635408
    adrjian
    Uczestnik
    • 2
    • 16Postów:

    Moze sam tlok zly?
    mogli sie pomylic i bym obstawial to 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button