Tlok uderza w wal po wymianie cylindra i Tloka.

Dzień Dobry.
Aprilia sr 50 lc 2004
Proszę o pomoc. Pisze ponieważ mam problem. Zakupiłem nowy cylinder i tlok do swojego skutera i przy okazji postanowiłem wyczyścić wal z brudu, który wpadł przy ściąganiu cylka. I gdy włożyłem wszystko do kupy. Przekrecilem wałem żeby sprawdzić czy wszystko działa jak powinno. I okazało się ze tlok gdy już się chowa blokuje się na korowodzie i nie może wykonać pelnego obrotu. Prosze O pomoc. Z góry dziękuję.

Jesli tlok nie moze wykonac pelnego cyklu to prawdopodobnie jest zwyczajnie za wysoki. Albo pchasz go za daleko. Jak masz zalozony cylinder i tlok to sprobuj tylko pomalu przekrecic magnetem albo rozrusznikiem zeby tlok samoistnie wykonal cykl. Jesli nie bedzie w stanie tego plynnie zrobic bez zacinania w ktorejkolwiek fazie to pozostaje wymiana tloka na takiej samej srednicy tylko z nizszymi sciankami.

Jest to skuter Aprilia sr 50 Lc 2004r
Dzisiaj rozebralem cylinder i zmierzyłem tlok i porównałem z oryginałem i wymiary są takie same. Cylinder i tlok jaki zakupiłem to sqt hq 50 5kątowy.
Ale tlok nadal nie może wykonać pelnego obrotu. Czy możliwe jest to ze coś źle zrobiłem gdy wymienialem łożyska na wale ?

Jesli wszystkie lozyska byly dobrych rozmiarow to polozenie walu nie mialo prawa sie zmienic. A na tloku czasem nie ma oznaczen gora i dol? Moze jest odwrotnie zalozony albo nie zalozyles pod cylinder tulejek kontrujacych albo sa zle zalozone i tlok nie przesuwa sie w lini prostej. Jesli ma taka sama wysokosc jak wczesniejszy to musi pasowac. Sprawdz to co napisalem. Innej opcji raczej nie ma.

Problem znaleziony. W nowym tłoku jedna ze ścianek była szersza niż w oryginale przez co się blokował. Czyli ostateczna opcja to kupno nowego tloka. Jaki byście polecili ? Taki, żeby był identyczny co oryginał. Taki do 150 zł.
Jeszcze raz przypominam
Skuter:
Aprilia sr 50 Lc 2004 Cylek 5katny