Tlok uderza w wal po wymianie cylindra i Tloka.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Piaggio, Gilera, Aprilia Tlok uderza w wal po wymianie cylindra i Tloka.

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Adrian Medyński 8 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Adrian Medyński
    Użytkownik

Dzień Dobry.
    Aprilia sr 50 lc 2004
    Proszę o pomoc. Pisze ponieważ mam problem. Zakupiłem nowy cylinder i tlok do swojego skutera i przy okazji postanowiłem wyczyścić wal z brudu, który wpadł przy ściąganiu cylka. I gdy włożyłem wszystko do kupy. Przekrecilem wałem żeby sprawdzić czy wszystko działa jak powinno. I okazało się ze tlok gdy już się chowa blokuje się na korowodzie i nie może wykonać pelnego obrotu. Prosze O pomoc. Z góry dziękuję.

Zdjęcie profilowe JetForce05
    JetForce05
    Użytkownik

Jesli tlok nie moze wykonac pelnego cyklu to prawdopodobnie jest zwyczajnie za wysoki. Albo pchasz go za daleko. Jak masz zalozony cylinder i tlok to sprobuj tylko pomalu przekrecic magnetem albo rozrusznikiem zeby tlok samoistnie wykonal cykl. Jesli nie bedzie w stanie tego plynnie zrobic bez zacinania w ktorejkolwiek fazie to pozostaje wymiana tloka na takiej samej srednicy tylko z nizszymi sciankami.

Adrian Medyński
    Użytkownik

Jest to skuter Aprilia sr 50 Lc 2004r
    Dzisiaj rozebralem cylinder i zmierzyłem tlok i porównałem z oryginałem i wymiary są takie same. Cylinder i tlok jaki zakupiłem to sqt hq 50 5kątowy.
    Ale tlok nadal nie może wykonać pelnego obrotu. Czy możliwe jest to ze coś źle zrobiłem gdy wymienialem łożyska na wale ?

Zdjęcie profilowe JetForce05
    JetForce05
    Użytkownik

Jesli wszystkie lozyska byly dobrych rozmiarow to polozenie walu nie mialo prawa sie zmienic. A na tloku czasem nie ma oznaczen gora i dol? Moze jest odwrotnie zalozony albo nie zalozyles pod cylinder tulejek kontrujacych albo sa zle zalozone i tlok nie przesuwa sie w lini prostej. Jesli ma taka sama wysokosc jak wczesniejszy to musi pasowac. Sprawdz to co napisalem. Innej opcji raczej nie ma.

Adrian Medyński
    Użytkownik

Problem znaleziony. W nowym tłoku jedna ze ścianek była szersza niż w oryginale przez co się blokował. Czyli ostateczna opcja to kupno nowego tloka. Jaki byście polecili ? Taki, żeby był identyczny co oryginał. Taki do 150 zł.
    Jeszcze raz przypominam
    Skuter:
    Aprilia sr 50 Lc 2004 Cylek 5katny

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie