Tankowanie pod korek - szkodlie ??

Czy tankowanie pod korek jest szkodliwe??, u mnie wylewa sie benzyna otworem na kabeli (czujnik poziomu paliwa) kabelki maja osłonke i przez ta oslonke wylewa sie benzyna na inne kabelki i niszczy je pewnie :(, no i pod plastikami mam benzyne. Szczeglnie jak mam zatankowany skuter pod korek i postawie go na stopce. Czy to normalne??, czy to normalne czy da sie to jakos zalepic, ale wtedy pewnie trzeba rozciac oslonke kabelków.
Co o tym sądzicie??

Paliwo szybko paruje, więc nie zrobi żadnych szkód w elektronice- CHYBA ŻE: !
-masz przetlałą izolacje na kablach(starą połamaną) i wtedy kable masz odsłonięte. Mówię tu o izolacji pojedynczej każdego kabla, nie koszulki w której idzie wiązka kabli.
Pomyśl, czy jest sens tankować pod kurek, jak i tak Ci się wyleje ?

Nie masz uszczelki w korku od zbiornika paliwa? No chyba, że lejesz prawie równo z krawędzią i ta wystająca część korka wypycha benzynę na zewnątrz... Mi się tak ze dwa razy niechcący zdarzyło.

Kisiu1981 nie pisalem o korku wlewu paliwa, tam mam uszczelke i tam mi sie nic nie wylewa, ale z na górze w przedniej czesci baku wychodza kabelki z baku w koszulce i tą koszulka sie paliwo wylewa. Dziwne ze nie zalepili otworu porządnie.
Dzisiaj pojade na serwis i moze mi to zrobia, bo i tak musze jechac na serwis, bo mi blokade kierownicy naderwano lekko jak wczoraj chcieli mi skuter zajumać :(.

Czy kazdemu tak sie wylewa paliwo po zatankowaniu paliwa na full??.
Mam mały zbiornik paliwa, pod korek mi weszlo 4,9l bęzyny, a w specyfikacji pisze tylko 4l, wiec nie za duzo :(.

Zapewne chodzi o nieszczelność mocowania czujnika poziomu paliwa w baku. Nie powinna wydostawać się tam benzyna. Jak będziesz w serwisie, powiedz o tym niech wymienią uszczelkę.
Tankowanie pod sam korek nie jest szkodliwe, gorzej jest jeździć ciągle na minimalnej ilości zatankowanego paliwa, bo jeśli jest pusty bak, wytwarza się w nim rdza.

daruddg napisał:
Czy kazdemu tak sie wylewa paliwo po zatankowaniu paliwa na full??

W moim się nie wylewa. Raz nalałem tak dużo paliwka, że aż się nie mieściło (za późno pistolet wyjąłem) i poszło kilka kropel górą, ale po przykręceniu korka nic więcej się nie wylewa!

Tankowanie pod sam korek na nic nie szkodzi dziwie się że nie masz uszczelki w korku

Jezu ludzie ! Mu chodzi o te miejsce gdzie jest przykręcony pływak. Też tak miałem i był za słabo dokręcony. dokręć go dobrze. Najlepiej jakąś dobrą wkrętarką.

Mam dobrą wkrętarke boscha :), ale znowu musze rozbierac wszystkie plastiki, masakra, zobacze na fotkach bo porobilem czy wogole moge tam cos dokręcic bo nie widzialem nic do dokręcenia. Zobacze i najwyzej wrzuce na forum to moze ktos to ogarnie :).

Link
http://img3.imageshack.us/img3/818/mocowaniepywaka.jpg

Co tam sie dokręca??, tą osłonką na przewody leci mi paliwo :(

daruddg napisał:

Mam dobrą wkrętarke boscha :), ale znowu musze rozbierac wszystkie plastiki, masakra, zobacze na fotkach bo porobilem czy wogole moge tam cos dokręcic bo nie widzialem nic do dokręcenia. Zobacze i najwyzej wrzuce na forum to moze ktos to ogarnie :).
Link
http://img3.imageshack.us/img3/818/mocowaniepywaka.jpg
Co tam sie dokręca??, tą osłonką na przewody leci mi paliwo :(

Musisz chwycić za cynkowany element i dokręcić go do oporu.