szybka prosba o sciagacz kola magnetycznego!!

Witam
Potrzebuje pilnie ściągacz kola magnetycznego do kymco super 8 samoróbkę albo fabryczny!!!!!

Masz zdjęcie jak wygląda koło magnesowe w kymco super8? Po 2, jeśli masz możliwość to wietarka+gwintownik+kawałek płaskiego metalu+4 śruby m10 i idzie bardzo łatwo samemu zrobić

gdybym miał możliwość w domu to bym sobie głowy nawet nie zawracał.Chodzi mi o pożyczenie dziś lub jutro.

Witam
Po zdemontowaniu silnika w moim Kymco Super 8 zauważyłem ze mam mokrą świece, osmalony tłok, mokrą uszczelkę cylindra oraz mokrą uszczelkę wydechu.Przesyłam zdjęcia. W silniku tym będę wymieniał uszczelniacze walu,łożyska na wale oraz prawdopodobnie korbowód razem z łożyskami.

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Hej. Jak wymienisz łożyska na wale to napisz gdzie robiłeś i jaki koszt? Mi się szykuje właśnie wymiana łożysk tylko że w Kymco Vitality.

Hugo on sam rozkłada silnik :)

PS: w S8 2t i w vitalce jest ten sam silnik

Demontaż silnika zajął 1,5h :). Przód schowałem do piwnicy a silnik mam w domu.Musze jutro go zabrać do pracy i zdjąć kolo magnetyczne.
W Kymco na Wale miedzeszyńskim powiedzieli ze jak sam wyjmę sam to za 300-350zł wymienią mi łożyska i uszczelniacze.Ale nie da rady bo sam wszystko będę robił.

Madi czy wiesz czemu jest tlok tak osmolony? Może pierścienie wymienić??

A jaki masz przebieg tego silnika?

Jaki przebieg i na jakim oleju jeżdziłeś? Tłok bym wymienił razem z pierścieniami, nagar i to osmolenie to zły olej lub jeżdziłeś na zbyt bogatej mieszance paliwowo-powietrznej sprawdż zawór membranowy czy nie ma prześwitów.

tłok za okno wywal wstaw nowy i zmniejsz ilość oleju w dozowniku od tego tyle nagaru jest

skuter ma ponad 20tyś jeżeli chodzi o nagar to może być zbyt bogata mieszanka bo mokra tez jest uszczelka na cylindrze świeca i wydech przy cylindrze.Olej leje Elf syntetyk. Kupować nowy cylinder?? jeżeli tak to jakiejś firmy czy nie ma znaczenia??

a po co, daj do szlifu i kup tłok na 1 szlif;)

A wylot tlumika masz moze mokry?

sorry pomyłka chodziło o to czy kupić nowy tłok nie cylinder. czy tłok oryginalny czy lepszy zamiennik??

HugoBoss -tak jest mokry, śmierdzi paliwem wiec pewnie jest za bogata mieszanka

wiadomo że lepszy oryginał ale dobre zamienniki są tańsze od oryginałów :>

no to widzę Dawid, że ostro zabrałeś się do roboty. pełen podziw :)
ja to tylko ostatnio ograniczyłem się do wyczyszczenia filtra powietrza...

hehe taka robota nie jest ciężka :)teraz mój skuter wygląda tak:

a silnik tak:

madi a jak jest z tymi zamiennikami?? jakaś konkretna firma??

Tłoki meteor są dobre:

http://sklep.motor-land.com.pl/k-4832-silnik/2/

dokładnie jak chcesz zamiennik to meteora można polecić, u siebie będę chciał taki zamontować za te niecałe 12 tyś