Szukam mechanika "ogólnego"

Hejko.
Nie w sprawie skutera, nietypowo chodzi o auto.
Chodzi o rozebranie zacisków i klocków, przeczyszczenie, nasmarowanie, zweryfikowanie stanu. Dostrzegalne jest piszczenie podczas jazdy, po rozgrzaniu układu.

Nie chce się z pierdołami ryć do ASO, wolę komuś z Was, co mieszka w Wawie i zna się na rzeczy dać na kratę dobrego trunku.
Ktoś reflektuje?

Leszek napisał:

Hejko.
Nie w sprawie skutera, nietypowo chodzi o auto.
Chodzi o rozebranie zacisków i klocków, przeczyszczenie, nasmarowanie, zweryfikowanie stanu. Dostrzegalne jest piszczenie podczas jazdy, po rozgrzaniu układu.
Nie chce się z pierdołami ryć do ASO, wolę komuś z Was, co mieszka w Wawie i zna się na rzeczy dać na kratę dobrego trunku.
Ktoś reflektuje?

Z jakiej dzielnicy preferujesz mechanika?

Obojętnie, byle był dyspozycyjny np. w piątek wieczorem, albo przez weekend. Pomogę na ile umiem + postawię coś dobrego, ew. gotóweczka jeśli ktoś preferuje. Max 2h roboty.

Brak chętnych?

piszczy przy hamowaniu? czy cały czas obciera?
kiedy klocki zmieniane?
sam ostatnio zmieniałem tarcze i klocki ale zacisków nie rozkładałem nigdy. nie wiem nawet czy to się robi. a jeśli się robi to chyba masakryczna robota

Zacisk też się powinno co jakiś czas rozłożyć aby przeczyścić tłoczek i cały zacisk w środku. Zajmuje to trochę czasu ale nie ma tam żadnych skomplikowanych rzeczy. Pisk hamulców w aucie może być spowodowany zużyciem klocków hamulcowych lub ich przegrzania przez co robią się szkliste i dużo twardsze a co za tym idzie piszczą. Jakbym był z Wawy to mógłbym pomóc ale niestety.

No niestety ja mam autko od niedawna i hamulców nie miałem okazji robić, tym bardziej że bardzo dobrze hamuje i okładziny są nie zjechane (widziałem jak koła zmieniałem)

Jak będziesz chciał olej zmienić, to możesz do mnie pisać, coś pomyślę, u siebie zmieniałem :D Ale hamulców jeszcze nie robiłem, może i bym umiał, ale nie chcę ryzykować.

A i najważniejsze: co to za autko?

Nissan Almera :) Zasada działania hamulców identyczna jak w skuterze. Ale mam dwie lewe...

Ja zrobiłem przegląd hamulców żonie w Renault Clio. Niestety odkąd pracuje brakuje mi czasu i nie jestem w stanie Tobie pomóc :( . Polecam tobie mechanika u zbiegu ulic Ryżowej i Dzieci Warszawy. Ceny napraw są przystępne i jakość gwarantowana. Jeśli jesteś zainteresowany telefon podam na priv.

Na al. Jana Pawła jest warsztat przy szkole samochodowej, tam mają niskie ceny i w miarę dobrze robią.