Sym Symphony SR 125 czy KYMCO Agility City 125

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie tytułowych modeli. Chodzi mi o ich porównanie. O ile o skuterze KYMCO można przeczytać bardzo dużo o tyle o modelu SYM już niewiele. Mam zamiar zakupić jeden z zaprezentowanych modeli. Ostatecznie cenowo o około 150 zł drożej wyjdzie KYMCO - zakup ratalny. Mowa o modelach nowych z salonu.
Od razu zaznaczę, dokonałem już selekcji i pozostał mi jeszcze ten wybór - pojazdy używane nie wchodzą w grę z różnych powodów.
Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące modeli odnośnie każdego aspektu ich użytkowania.

Serdecznie dziękuję.

Dziękuję za cenne rady odnośnie marek. Interesuje mnie również opinia osób, które znają model SYM bo tak jak pisałem w internecie są dość skąpe informacje. Może ktoś forumowiczów miał do czynienia z obydwoma modelami i mógłby je porównać - każda informacja jest cenna.

Siedziałem na obydwu i komfort by porównywalny. Na "papierze" Agility jest większy i cięższy - w rzeczywistości ta różnica jest jeszcze większa - jak dla mnie różnica jest ogromna. Do tej pory jeżdżę małą 50-tką i bardzo chwalę sobie jej zwrotność w korku. Co do Agility mam już wątpliwości. Niestety nie mam możliwości przetestowania skuterów na drodze.

Zastanawiam się jeszcze apropo paliwa do 125. Z informacji jakie posiadam lanie benzyny 98 do małego skutera 50cc nie ma sensu i może zaszkodzić gdyż ma wyższą temperaturę spalania (jeżeli jestem w błędzie proszę mnie poprawić) ale tu mamy już inny silnik.

Może ktoś jeszcze podzieli się opiniami o tych markach z naciskiem na SYM bo tak jak piszę o Kymco i Agility jest bardzo dużo informacji. Może ktoś z forumowiczów miał dodatkowo doświadczenie z tymi konkretnymi modelami.

Użytkuję Sym Orbit 125 z 2008 roku przejechałem nim 19 tys km.Nie robiłem przy nim nic oprócz czynności eksploatacyjnych zalecanych w książce serwisowej.

jeżdżę na co dzień Sym symphony 125 sr.
Wady:
-mało miejsca na nogi
-wyższa osoba ma problem aby znaleźć na nim komfortową pozycję.
-brak możliwości zaparcia się stopami. Stopy można ułożyć tylko w jednej płaszczyźnie co przy dłuższej trasie jest męczące
- schowek pod kierownicą jest nie wiadomo po co. ni to na telefon, ni to na dokumenty. Poza tym nie jest szczelny i woda czasami dostaje się do środka
- Bardzo słaba ochrona przed wiatrem i deszczem. Osłony na kolana są troszkę za niskie i nie chronią praktycznie wcale.
zalety:
- silnik( świetna jednostka Peugeota , nic się nie dzieje mimo 20kkm)
-dwa hamulce tarczowe
-solidny stelaż pod kufer
-spasowanie plastików (jak na ta klasę skuterów wzorowe)
-prowadzenie.
Ogólnie skuter na prawdę solidny. używam go na co dzień przez cały rok i muszę przyznać ze w porównaniu do kymco które miałem wcześniej można wyczuć wielką różnicę. Niestety nie jest to też idealny pojazd. Producent poszedł w stronę designu, nie zwracając uwagi na praktyczność.

od kiedy silnik w SYM Symphony 125 to silnik Peugeota?