Sym Jet 4 50

Witam planuje kupic sobie skuter i zastanawiam sie nad symem jet 4.
Czy jest on warty swojej ceny (ok.5000)

Skuter,zresztą cokolwiek jest tyle warte ile klient zapłaci :).Takcałkiem poważnie to miałem skuter Sym Jet Sport 50R i użytkowałem go w zeszłym sezonie.Silnik jest ten sam co w skuterze Jet 4 o ile upatrzyłeś sobie wersję z silnikiem 2T ?.

Tak wersja z silnikiem 2T:)

Ani razu skuter mnie nie zawiódł.Sinik dość mocny,ale mało podatny na tuning (u młodych ludzi to ważne)ze względu na ograniczoną ilość części tuningowych.Skuter generalnie bezawaryjny,części dobrze spasowane.Plaskiki dobrej jakości,podczas jazdy nic nie trzeszczy i śrubki same się nie odkręcają.szczerze mogę polecić skuter Sym.Aby nie było tak kolorowo to problemy zaczynają sie z serwisem.W serwisach generalnie nie mają nic,wszystkie części nawet te eksloatacyjne trzeba sprowadzać,czeka się zazwyczaj 10-14 dni.Jakbyś przykładowo chciał kupić nakrętkę (oryginalną)do wariatora to musisz się uzbrioć w cierpliwość :).Tak było w zeszłym roku,nie wiem czy coś się zmieniło w tej materii.Ogólnie rzecz ujmując sprzęt naprawdę bardzo dobry,ale jeśli chodzi o serwis to tragedia.Wina leży po stronie centrali w Warszawie.Podam Ci taki przykład z życia wzięty.Chciałem kupić nakrętkę wariatora i napisałem maila do Sym Polska z pytaniem o cenę i dostepność.czekałem na odpowiedż tydzień czasu i nikt nie raczył odpisać.Zadzwoniłem więc do nich i zapytałem grzecznie ile kosztuje nakrętka i czy wogóle mają takową na magazynie.Facet nie potrafił mi odpowiedzieć i kazał zadzwonić za godzinę,co też uczyniłem.Powiedziani mo że jest taka nakrętka i kosztuje - nie ważne ile.Powiedziałem więc proszę o wysłanie mi takiej nakrętki a ja niezwłocznie prześlę należność z mojego konta.Otrzymałem odpowiedż że tak się nie da,muszę się zgłosić do najbliższego dealera Sym i tam zamówić w/w nakrętkę.Tak też uczyniłem,powiedziano mi że czas oczekiwania to około trzy dni.Zadzwoniłem do dealera po trzech dniach z pytaniem czy nakrętka już do nich dotarła,otrzymałem odpowiedż że jeszcze nie,ale w /"tym tygodniu"/ na pewno już będzie.Aby nie przedłużać powiem Ci że czekałem miesiąc czasu i nakrętka jeszcze do dealera nie dotarła :).Pominę fakt ilość moich lelefonów,maili itd itd.To by była najdroższa nakrętka na świecie :).Skończyło się tak że zadzwoniłem po raz ostatni do dalera i powiadomiłem ich że tę nieszczęsną nakrętkę mają sobie wsadzić w .....wiadomo gdzie,i niech powiadomią centralę w warszawie aby uczynili to samo :).Tak że skuter fajny,ale ludzie pracujący w Sym Polska to ludzie z przypadku.