Sym Gts 125i evo

W moim gts(2014 rok produkcji)pali się kontrolka od silnika.Ale nie cały czas tylko raz się zapali na chwilę i gaśnie i tak co jakiś czas.Zauwazylem też że jest problem z temperaturą silnika ponieważ nie dogrzewa się.Dodam ze skuter pali ijezdzi jak należy. Serwisant stwierdził że wszystko jest ok ale trochę mnie to niepokoi. Czy miał już ktoś taki problem lub zna przyczynę?

tak, już ktoś miał.

Co za dno jak nie masz nic do powiedzenia to po co się udzielasz.

Hej.
Na Facebooku jest grupa sym GTS Polska zapraszam.
Kontrolka silnika nie powinna się palić , trzeba by podpiąć się pod komputer i sprawdzić błąd.
Niedogrzewajacy silnik w tym modelu jest seryjnie więc każdy tak ma. Powyżej 10-15 stopni będzie cały czas w połowie .

Tylko u mnie wygląda to tak że pokazuje jedno pole temperatury po czym to znika i zaś za jakiś czas się zapala.

Co za dno jak nie masz nic do powiedzenia to po co się udzielasz.
Odpowiedziałem DOKŁADNIE na twoje pytanie - wiec czego się czepiasz?

Nie trzeba podpinać pod komputer żeby sprawdzić błąd. Można i bez “komputera” - a dokładnie rzecz biorąc to skanera diagnostycznego.
A silnik sie dogrzewa nawet przy -20 (możemy sie o łyche założyć) tylko wskazanie jest takie jakie jest na desce

termostat otwiera przy 65 stopniach. wykręciłem i sprawdzałem organoleptycznie…nie dogrzewa taki typ.

wkręc sobie czujnik temperatury zamiast korka olejowego i sie przejedź. zobaczysz ile ma olej w silniku kiedy termostat sie nie otwiera a na desca jest tylka ta pierwsza beleczka (stare deski) co w zimniejsze dni zapala sie tylko na postoju pod swiatłami.