SYM Fiddle 125 – Szyba i kufer

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 SYM Fiddle 125 – Szyba i kufer

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 9 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Szukam informacji na temat kufra i szyby do Fiddle. Przerabiał ktoś z Was ten temat? Co się sprawdza, czego unikać i gdzie można kupić takie graty itd:) Przede wszystkim nie wiem czy mała szyba coś daje w tym skuterze, a tylko taka mi się podoba. Chętnie przejechałbym się sprzętem z zamontowaną taką szybą ale nikogo nie znam kto śmiga na takim w Wawie. Ponoć oryginalna mała szyba jest bardzo droga:/ Jeśli chodzi o kufer to muszę kupić też stelaż bo mam u siebie tylko uchwyt dla pasażera. Z tego co wiem, stelaż od Fiddle II pasuje też do modelu III. Są bodaj dwa rodzaje takiego stelaża. Masywny i taki z cienkich rurek. Który jest praktyczniejszy?

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

Jeśli chodzi o szybę to raczej unikaj wielkich. Działa jak żagiel, duże opory powietrza i ograniczona widoczność (szczególnie w nocy – brud, rysy…daje takie refleksy, że się odechciewa). Osobiście polecam szybę kończącą się na linii wzroku. Możesz oczywiście kupić wysoką i ją dociąć odpowiednio, ewentualnie kupić niską i zastosować deflektor (super sprawa – zmienia kierunek opływającego powietrza i robi robotę).
    Co do stelaża pod kufer, raczej skup się na wyglądzie. Jeśli jest dedykowany, a tylko takie warto kupować moim zdaniem, to da radę. Weź też poprawkę, że raczej przewidują do większości obciążenie maksymalnie 5kg, więc jaki byś nie kupił to zda egzamin. Ważne, żeby pasował i jakoś wyglądał 🙂
    Szybę też kupuj raczej dedykowaną, masz wtedy pewność, że będzie pasować. Pamiętaj, że skąpy traci dwa razy 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Wielkość szyby i kufra to też sprawa indywidualnych preferencji. Ja lubię duże kufry i duże, doskonale osłaniające szyby.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Stelaż od Fiddla2 jest rurkowy, to co wystaje po zamontowaniu na nim płyty i kufra wygląda identycznie jak w twoim uchwyty dla pasażera (tylko nie widziałem chromowanych). Stelaż do modelu Fiddle3 jest taki masywniejszy, nowocześniejszy (z wyglądu), ale i tak niewiele będzie wystawał spod kufra. Ja bym jednak brał dedykowany do modelu, czyli…
    https://www.youtube.com/watch?v=okWlXIftukM

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jest na allegro coś takiego:
    http://allegro.pl/sym-fiddle-ii-125s-uchwyt-raczka-pasazera-i6482314198.html#thumb/1
    Trochę porysowany ale można go pewnie odnowić…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wychodzi na to że to to
    http://stelaze-motocyklowe.sklep-outlet.pl/outlet-shad-shs0fd11st-stelaz-kufra-centralnego-sym-fiddle-ii-50-125-z-2011-1e1a8194504be0bd4ba286850e8c8e50.html

ale on dużej nośności nie ma

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ano właśnie. Kufer dla mnie na razie wydaje się być fanaberią ale zgłębię ten temat. Na razie na zakupy biorę plecak:) Dodatkowy kask też mogę wziąć do plecaka itd. Bardziej zastanawia mnie szyba. Przejechałem się dziś do Leszna z synem, tak dla zabawy. Wiało solidnie:/ Zastanawiałem się co dawałaby taka mała szybka jak na tej fotce:

Wydaje się że to dedykowana właśnie. Mała ale może robi „dobrą robotę”. Najgorsze jest to że nie ma jak tego sprawdzić.

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

Nawet najmniejsza szyba jest lepsza niż jej brak. Zwróć uwagę na wysokości deflektorów – też są małe (12-14 cm) a zdecydowanie poprawiają komfort jazdy. Zakładając taką szybkę + deflektor z regulowanym kątem pochylenia masz komplet, który chroni i wygląda 🙂 – (pytanie tylko czy ta szybka jest na tyle szeroka, żeby się deflektor w ogóle przyczepił 🙂 )
    Wiadomo, że skuter to nie samochód i wiać musi, ale będziesz miał lepiej jak bez szybki.
    A jak chcesz wyeliminować jak najwięcej wiatru to tylko wielki żagiel, ale uważam, że przy takiej pojemności i takich prędkościach to zbędny gadżet – mała jest wystarczająca.
    No i spójrz na zdjęcie wyżej – czyż nie wygląda to ładnie? 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tylko że deflektory to gadżety aerodynamiczne które zaczynają sensownie działać przy 80km/h i więcej. Ja mam szybę średnią (z tych większych) i ona ma niby profile mające robić za deflektory dla rąk i przy 60km/h wieje po łapach w zime że heja. Przekraczasz 70 i w ręce robi się ciepło.
    A przy takiej ogromniastej szybie w retro jechałem 30km/h i nie było wiatru.
    Duża szyba pozwala rozmawiać przez zestaw głośnomówiący w otwartym kasku.
    Poza tym z krawędzi szyby pod deflektorem kapie woda a w przypadku takiej szyby kończącej się na wysokości oczu w czasie deszczu dokładnie z tej krawędzi szyby prosto w szybe kasku wali struga wody.
    Nie ma idealnego rozwiązania. Ale dużo ludzi robi wysokie

.
    ja zmieniłem z takiej na taką:

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

To co mówię to mówię na podstawie własnych doświadczeń – w maxi miałem krótką szybę i deflektor, taki zestaw sprawdzał mi się super. Żaden deszcz mi tam nie przeszkadzał. W drugim maxi zrezygnowałem z deflektora bo razem z szybą już mi zasłaniał widok, było po prostu już za wysoko – nie lubię patrzeć przez szybę, ta w kasku mi wystarczy. A różnicy w owiewaniu specjalnie nie zauważyłem, zarówno przy prędkościach rzędu 60-80 km/h jak i 120/140 km/h było bardzo podobnie. Wiadomo, że każdy ma inne preferencje i nie ma złotego środka, każdemu będzie odpowiadało co innego dlatego metodą prób i błędów trzeba niedoskonałości eliminować.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dlatego piszę nty raz że to indywidulane kwestie

Zdjęcie profilowe maxell
    maxell
    Użytkownik

Pozostaje jeszcze oczywiście wielkość/wysokość kierownika. Bo np na załączonym obrazku tej pani w zupełności wystarcza mała szybka 🙂

ale już temu panu może żadna szybka nie pomóc 🙂

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Nie przesadzaj, mi pomaga, a też tak wyglądam… 🙂
    *
    … tylko skuter większy :-)))

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Będę się rozglądał za tą małą ori szybką. Nie jestem wysoki. Mam 176cm wzrostu więc pewnie podobnie to będzie wyglądało jak u tej pani. Może znajdę na ebay.pl… Z tego co pamiętam w serwisie padła kwota 500zł:/

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja też mam 176

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie