Syczenie z przekładni

Witam! Nie wiem, może nie zwracałem na to uwagi, ale dzisiaj jak wracałem do domu to na rozgrzanym silniku ze skutera z przekładni wydobywało się dość głośne syczenie na wolnych obrotach. Wcześniej też to słyszałem, ale zdawało mi się, że było to bardziej ciche.
Wątpię że pasek lub rolki bo przebieg 5700km. Czy może olej w przekladni trzeba wymienić?

Skuter to kymco vitality 2t

odswieżam

w moim przypadku to był słabej jakości pasek napędowy WM Motor

Pasek to nie, skuter ma dopiero 5700 przebiegu a w kymco paski są dobrej jakości, czy to syczenie jest normalne?

odkręć dekiel i może przyczyna będzie widoczna gołym okiem. na pierwszym miejscu obstawiał bym pasek.. nie ma na to reguły. paski mogą się sypać niezależnie od przebiegu

u mnie w vitalce przekładnia też różne dźwięki wydawała, pasek nie był zmieniany przez 26 tys km.

WItam! Dzisiaj zauważyłem pewną rzecz.. jadę sobie kolo kolegi, pochyllilem sie.. i na liczniku 79... a on jadąc 75 mnie zaczyna wyprzedzać O.o (piaggio typhoon). Jechałem na pelnej manetce, skuter odblokowany to powinien tyle jechać.. więc co przekłamuje? Raz jak sprawdzałem to niby mi o 3 km czasami zawyża, da się to naprawić?
Druga sprawa. Odpalam skuterek.. pochodzi troszkę, siadam, chce jechać, a on jakby zaczał troszkę przerywać, czy to na zimnym normalne? Czy może za mało gazu dałem?

Co do syczenia to zaraz dam filkim i dodam że głośniejsze syczenie jest na rozgrzanym silniku ;)

OTO LINK JAK SYCZY: http://www.youtube.com/watch?v=YT_iJA-VoYA

albo coś z wariatorem/rolkami, albo z paskiem.

No bo na zimnym tego praktycznie nie ma... A czy jak będę na tym jeździł to coś się stanie?

Czy to syczenie może być normalne? Czy to, że na zimnym troszkę przerywa przez pierwsze 4 sek jazdy to też normalne? Co zrobić żeby ten licznik dobrze działał ? :)

Odswiezam;)

mi tak chrobotało jak się bendix zaciął. Trzeba było go wyjąć i czyścić. U kolegi to samo było ale on go musiał wymienić.

Ewidentnie będzie to bendix,wymontuj i oczyść go porządnie w środku. Sprawdź przy okazji rolki,jak są sporo starte to wymień. Licznik w Vitalce przekłamuje i zawyża o 7km/h w stosunku do prędkości realnej i nic z tym nie zrobisz.

A ciężko ten bendix się czyści? Coś się stanie jak go nie wyczyszcze? Bendix jest od oodpalania z rozrusznika a odpala ładnie. Ps syczy bardziej na ciepłym silniku ;)

Jak wyczyścisz to nie zaszkodzi:) a może pomoże:) Nie czyści się go ciężko. Wyciągasz i myjesz w benzynie, wycierasz do sucha, gdy zostanie jakiś brud doczyszczasz igłą, zakładasz i ogień:) Można jeździć:)

Ale czy jak nie wyczyszcze, tylko trochę z tym pojezdze to coś się może stać?;p ps na zimnym prawie wgl nie syczalo, trochę przejechałem to już głośniej, a jak już był bardzo ciepły to bardzo syczalo

to sie zablokuje i będziesz musiał kupić nowy.

:/ no to nie ciekawie, podjadę jutro do serwisu i zobaczę co powiedzą, jak powinienem jeździć aby mi przypadkiem się nie zablokował?

Wyjmij to się nie zablokuje:)