Światła led np. czerwone w skuterze. Co mi grozi gdy policja mnie złapie?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Światła led np. czerwone w skuterze. Co mi grozi gdy policja mnie złapie?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe joker738 joker738 3 miesiące, 4 tygodnie temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe joker738
    joker738
    Użytkownik

Witam a wiec tak jak w temacie. Chialbym a nawet musze zmienic światła na led bo mi przypala plastik w okoł zarowki. Jak bede jeździł na ledach o jakimś tam kolorze to policja sie doczepi? Jaki mandat?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale przednie? tylne? boczne? górne?
    możesz coś jaśniej? może wsadziłaś zbyt mocne żarówki? gdzieś…
    A zmienić na led to co oznacza? wymienić całą lampęna wersje LED czy wsadzić paski led do środka zwykłej albo wymienić żarówkę na led z allegro czy innego olx?
    Lampy niebieskie i czerwone (chyba że tylna pozycja i hamulce) są zarezerwowane dla pojazdów specjalnych, pomarańczowe są traktowane jako ostrzegawcze/informacyjne (pomarańczowe koguty na śmieciarkach, ciągnikach, pomarańczowe kierunki).
    Za nieprzytomne zmiany w oświetleniu nie ma mandatu. Zabierają dowód i masz zakaz dalszej jazdy. ew. wypiszą mandat jak za brak przeglądu – co jest naciągane bo akurat stempelek można mieć.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Sprawa bardzo prosta – klosz/zestaw musi mieć homologację drogową dopuszczającą do ruchu. Nie mylić z certyfikatem CE.

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    joker738
    Użytkownik

ale przednie? tylne? boczne? górne? – Przednie
    może wsadziłaś zbyt mocne żarówki? – Juz w nim byly takie
    a zmienić na led to co oznacza? wymienić całą lampęna wersje LED czy wsadzić paski led do środka zwykłej albo wymienić żarówkę na led z allegro czy innego olx? – wymienic zarowki na led
    Zabierają dowód i masz zakaz dalszej jazdy – czy jest szansa na odzyskanie dowodu?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Przednich lamp nie przerobisz poprawnie na led. Mówie o przeróbce poprawniej bo nielegalna to bedzie każda.
    Ja mam przerobione i swiecą dobrze ale to wymaga wiedzy i sporo kosztuje. Znacznie więcej niż żarówka led za 30zł.
    No i co z tego że w nim były „takie” żarówki. TAKIE – to znaczy jakie? Sprawdź JAKIE POWINNY BYĆ i takie wsadź.
    Jest szansa na odzyskanie dowodu. Jedziesz na stacje diagnostyczną, diagnosta stwierdza na piśmie usunięcie usterki która była podstawą zatrzymania dowodu i z takim papierem odbierasz dowód z wydziału komunikacji.
    Zabawa ewidentnie cię przerasta.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    joker738
    Użytkownik

Dziękuje za informacje. Tobie Leszku też Dziękuje

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie