Suzuki katana - polepszyć start

Witam, jestem tutaj nowy, ale chciałbym się was poradzić.
Otóż mam suzuki katana z 2004 roku jest to wersja AY50.
Wczoraj zamówiłem tłok o średnicy 42mm i chce zrobić szlifa cylindra, z tego co wyczytałem to pojemność będzie wtedy 60cc. Nie chce robić 70-siątki bo sam nie potrafię wymienić wału a mam przejechane 16tyś km.
Moje pytanie do was jest takie, co zrobić dalej( gdy założę oczywiście przeszlifowany cylinder i nowy tłok), aby moja katana miał szybki start i przede wszystkim moc, a prędkość była w granicach 70-80km.
Tak jak wspomniałem cylinder będzie po szlifie i nowy tłok. Ja na dalsze części mogę wydać do 500zł, bo budżet na więcej nie pozwala:P.

Liczę na waszą pomoc.
Patryk.

Przede wszystkim wydech np ten : http://www.shop.mieloch.pl/wydech-tecnigas-next-r,pZ000648.bhtml on b dużo da przyśpieszenie wzrośnie i v-max od 5 do 10km/h

A coś jeszcze?
I czy ten co podałeś będzie pasował do mojej suczki?

P.S
ja taki na allegro znalazłem
http://moto.allegro.pl/wydech-laser-xpro-chrom-morini-katana-aprilia-sr-i2557656816.html

używanych wydechów nie polecam ponieważ mogą być już przepalone lub owalone nagarem

lub wydech Yasuni Z, no i po wydechu oczywiście wariator dobrze wyregulowany

Yasuni Z jest do klasy higend lub sport od poj 72ccm

A czy podany przez was wydech będzie pasował do mojej suczki?

rkos napisał:

lub wydech Yasuni Z, no i po wydechu oczywiście wariator dobrze wyregulowany

Regulacja wariatora powiadasz? Ciekawe, pierwsze słyszę, wiem, że może być sprzęgło w pełni regulowane, ale, że wariator się reguluje, to nie wiedziałem.

MrJakub654 napisał:

rkos napisał:
lub wydech Yasuni Z, no i po wydechu oczywiście wariator dobrze wyregulowany

Regulacja wariatora powiadasz? Ciekawe, pierwsze słyszę, wiem, że może być sprzęgło w pełni regulowane, ale, że wariator się reguluje, to nie wiedziałem.

Wystarczy chwilę pomyśleć aby domyśleć się że chodziło tutaj o dobranie odpowiedniej wagi rolek wariatora. Myślenie nie boli.

Kapuchon napisał:

MrJakub654 napisał:

rkos napisał:
lub wydech Yasuni Z, no i po wydechu oczywiście wariator dobrze wyregulowany

Regulacja wariatora powiadasz? Ciekawe, pierwsze słyszę, wiem, że może być sprzęgło w pełni regulowane, ale, że wariator się reguluje, to nie wiedziałem.

Wystarczy chwilę pomyśleć aby domyśleć się że chodziło tutaj o dobranie odpowiedniej wagi rolek wariatora. Myślenie nie boli.

Dzięki za "obronę", nie myślałem że użytkownicy którzy mają dobre skutery jak na przykład Jakub są tak ograniczeni :)

Fubu2PL napisał:

Yasuni Z jest do klasy higend lub sport od poj 72cc

Bez jakich kolwiek informacji na ten temat nie wypisuję i nie radzę na forum.. Yasuni Z jest do seryjnego właśnie, natomiast R jest do tego co wymieniłeś :)

Yasuni R jest dla 65cc
ale wymaga ingerencji w kr€ciec, membranę i większy gaźnik żeby to działało, oraz brak ogranicznika obrotów
Z'etka dla serii

Skumif
zainwestuj w gaźnik 17mm i regulowane sprzęgło, wydech możesz spokojnie kupić używany, wystarczy go wypalić palnikiem a później zalać "kretem" i wsypać trochę drobnego złomu i dobrze wytrząść.
szukaj egzemplarza pod 49cc jeśli nie chcesz bardziej ingerować w silnik.

P.S
16tys to jest znikomy przebieg

Kapuchon napisał:

MrJakub654 napisał:

rkos napisał:
lub wydech Yasuni Z, no i po wydechu oczywiście wariator dobrze wyregulowany

Regulacja wariatora powiadasz? Ciekawe, pierwsze słyszę, wiem, że może być sprzęgło w pełni regulowane, ale, że wariator się reguluje, to nie wiedziałem.

Wystarczy chwilę pomyśleć aby domyśleć się że chodziło tutaj o dobranie odpowiedniej wagi rolek wariatora. Myślenie nie boli.

Owszem może i źle to zrozumiałem, teraz jak na spokojnie czytam, to wiem, co miałeś na myśli, więc przepraszam, no ale w nerwach czasami różnie wychodzi :)

rkos napisał:

Kapuchon napisał:

MrJakub654 napisał:

rkos napisał:
lub wydech Yasuni Z, no i po wydechu oczywiście wariator dobrze wyregulowany

Regulacja wariatora powiadasz? Ciekawe, pierwsze słyszę, wiem, że może być sprzęgło w pełni regulowane, ale, że wariator się reguluje, to nie wiedziałem.

Wystarczy chwilę pomyśleć aby domyśleć się że chodziło tutaj o dobranie odpowiedniej wagi rolek wariatora. Myślenie nie boli.

Dzięki za "obronę", nie myślałem że użytkownicy którzy mają dobre skutery jak na przykład Jakub są tak ograniczeni :)

Słuchaj, czy ja Ci coś zrobiłem? Powiedziałem? Ubliżyłem? To nie wyzywaj od ograniczonych, bo mogę się założyć, że nie znasz mnie nawet w 0.1% także, jak masz tak pisać, to lepiej się nie wypowiadaj, bo ograniczony nie jestem :) Tyle w tym temacie, pozdrawiam.

Po prostu nie lubię jak ktoś kogoś poprawia, czy poucza równocześnie wprowadzając w błąd:) Pozdrawiam

Dobra, wystarczy normalnie napisać, a nie, że jestem ograniczony, no przepraszam, ale to nie było miłe z Twojej strony.. Może, jakieś magiczne słówko mi się należy ?