Suzuki Burgman 125 czy HONDE PCX 125 - dojazd do miasta

Witam,

szukam dla siebie pierwszego skutera i po wstępnym rozeznaniu skłaniam się ku używanym Suzuki Burgman 125 lub HONDE PCX 125

Trochę o mnie:
wzrost: 172
waga: 78kg
prawko kat:B
miasto:Kraków
budżet: ~6k

Do tej pory jeździłem sporadycznie na małych skuterach (50) głównie podczas wyjazdów wakacyjnych :slight_smile:
Teraz z racji rozpoczęcia budowy domu potrzebuję szybkiego transportu: mieszkanie -> praca -> działka -> praca -> mieszkanie. Łącznie wychodzi około 30 km dziennie (ok 20km to trasa przez miasto)

Będę wdzięczny za komentarze, dotyczące modeli (nie zamykam się na inne :slight_smile: niż zaproponowane.

Zaznaczam, że technicznie nie znam się na motorach więc szukam też dobrych serwisów w Krk lub okolicach, gdzie taki skuter mógłbym sprawdzić przed zakupem, ewentualnie osób z które (oczywiście za opłatą :P) pomogłyby mi taki skuter zweryfikować

Pozdrawiam

PCX bedzie zwinniejszy w mieście, będzie mniej palił oraz zapewne bedzie młodszy niż burgman 125 za taką samą kase. Ale PCX to typowy mieszczuch jest dość mały i mało do niego upchasz
Ale Burgman jest większy, pakowniejszy, zabudowany - więc lepiej cię osłania przed różnymi takimi. To musisz sam zdecydować. W tej klasie za sensowną kase masz jeszcze SYM GTS, Kymco Downtown (albo GrandDink)