Suzuki Address – jaki kufer?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Suzuki Address – jaki kufer?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 7 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kriss1013
    kriss1013
    Użytkownik

Witam ponownie…… kilka dni temu pytałem o wybór pomiędzy Kymco Agility 16+ i Suzuki Address 110. Towarzystwo nie zawiodło – za wszystkie opinie jestem wdzięczny…. Decyzja zapadła… Może szybko, lecz jest to spowodowane faktem, że według jednego z dealerów w salonach na terenie całego kraju zostało tylko kilka sztuk w standardowym malowaniu (biały, czarny, szary) a sprzętu z limitowanym malowaniem nie chciałem (brzydaaaal i 1000 zł plus)….. Ponieważ w koszt kredytowania chciałbym wrzucić również akcesoria do Suzuki mam pytanie o akcesoria…. chodzi mi o kufer, a przede wszystkim jego wielkość, by to maleństwo nie wyglądało jak pies z garbem…. Widziałem ceny kufrów w sklepach internetowych – natomiast zaproponowany do Suzuki fabryczny kufer z logo firmy kosztuje ( w zaokrągleniu) 400 zł….. do tego stelaż 100, szyba 800…. trochę słabo…. proszę o informację, czy coś z tych akcesoriów jest warte swojej ceny – na cenę szyby spojrzałem jednym okiem i już mi słabo, ale kufer kusi… 🙂

kriss
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

żaden z fabrycznych kufrów nie jest wart swojej ceny natomiast zaletą bywa to że jest otwierany tym samym kluczykiem co reszta.
    potem jest Givi jako topowy producent akcesoryjnych kufrów i akcesoriów i Shad. A pote jest K-Max i potem Awina.
    Ja osobiście używam 50L K-Maxa i nawet nie wiem co bym mógł wozić w mniejszym. Dopiero w 50L wchodzą dwa kaski albo plecak z notebokiem 15,6 na płasko.
    Miałem te 50L nawet na skuterze 50cm (ale sporym) i nie wyglądało to jakoś tragicznie (a’la dostawa pizzy).
    Kufer się dobiera do tego co chcesz wozić. Miałem 28-30L to płakałem…

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    kriss1013
    Użytkownik

Mam fotkę tego kufra przysłaną mi przez salon, marka Givi , lecz nie wiem co to za model i wielkość, bo nie mogę zidentyfikować… jeśli ktoś chciałby pomóc w identyfikacji i opinii prześlę na mail….

kriss
    kriss1013
    Użytkownik

Według moich kalkulacji na zdjęciu, które otrzymałem jest kufer Givi E260 (26 litrów) za ponad 400 zł to chyba jakieś nieporozumienie….

kriss
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Chyba, że latasz tylko solo i chcesz tam chować kask + rękawice.
    *
    Sprawdź, jaki kask do tego wchodzi.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Oprócz tego co opisał Wombat, to jeszcze piętro niżej pod Givi jest Kappa. Używam 46l i wchodzą do niego jeden szczękowy i jeden otwarty, w maxi rozmiarze. Faktycznie mniejszy kufer nie jest zbyt funkcjonalny do codziennego użytku… Warto też od razu nabyć gumowego pająka, w przypadku konieczności przewiezienia dodatkowego bagażu na siedzeniu pasażera…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    kriss1013
    Użytkownik

Hmmm…. chyba jednak dam sobie spokój teraz z kufrem….. oglądanie foto nic mi nie daje…. chciałbym obejrzeć w naturze, dopasować kufer do kasku (planuję integralny) …. w sumie do wiosny mam czas…. mam nadzieję, że znajdę salon z możliwością wyboru…

kriss
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ale jak ktoś nie potrzebuje wozić pizzy, to np. do Shada sh 33l wchodził mi na luzie pełny kask, rękawice, kamizelka, apteczka itp.
    Adress jest wąski, może słabo wyglądać z takim 50l baniakiem z tyłu…
    *
    W mojej galerii masz kilka fotek z shadem sh 33 na moto.
    http://www.jednoslad.pl/content/IMG_20151109_100842.jpg
    http://www.jednoslad.pl/content/IMG_20151109_100829.jpg
    http://www.jednoslad.pl/content/IMG_20151109_100817.jpg
    http://www.jednoslad.pl/content/IMG_20151222_0830001.jpg

kriss1013
    Użytkownik

tak jak pisałem, nie chciałbym, by skuter wyglądał jak pies z garbem hi hi….

kriss
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skuter z 28L (biały) i z 50L (srebrny). Biały ma gabaryty Adress-a mniej więcej

.
    na mniejszych. To dwie z większych 50cm (200cm długości)
    Junak 607 (czarny) z 50L i Kymco Bet&Win (czerwony) z 28L

50L na 50cm

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

W każdym razie weź pod uwagę, że do mniejszego niż owe 33-34l integralny Ci się nie zmieści… W tych mniejszych może pomieścisz otwartego, byle nie za dużego… :)))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to fakt. do 25-28L z trudem (w zalezności od kształtu kufra i kasku) z trudem wchodzi kask typu Jet

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Do tego fabrycznego 28l na KACu, to mi szczękowiec wlazł bez kłopotu.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Address jest mniejszy od Kymco Agility City… Szpulki 14 itd… Od Junaka 607 też jest mniejszy. Duży kufer może na nim dziwnie wyglądać. Z tego co widziałem na jakimś filmiku, duży kask mieści się pod siedzeniem. Ja bym poczekał z zakupem na później. Może nie będzie potrzebny?:-)

Zerknąłem właśnie z ciekawości na Allegro sprawdzić czy jest coś kolorystycznie pasujące do mojego błękitnego bzyka i wpadło mi w oko takie coś:
    http://allegro.pl/kufer-centralny-skuter-moretti-28l-bialy-i6313608398.html
    Cena bardzo niska. To jakaś totalna tandeta która odpadnie przy 80km/h jak coś się tam włoży? 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

junak ma 12 i 13 cali – ale faktycznie Adress jest mniejszy o prawie 15cm (180cm z groszami zamiast 204cm)
    Moretti bym nie brał. Lepiej kupić K-maxa i polakierować

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie