stukot benzer barnet

Witam wszystkich jestem nowy na forum wiec jeszcze trochę zielony w te klocki.Posiadam skuter Benzer BarnetGp 2t jest to nowy skuter z przebiegiem około 450km.ostatnio w moim nowym skuterku zaczęło coś stukać z przodu jakby amortyzator. Słychać to w wjeździe w dołek albo po wyjeździe.Czy może to być nie dokręcona śruba ok kierownicy wiem ze muszę się z tym udać do serwisu bo w końcu skuter na gwarancji ale znam trochę ten serwis i słyszałem ze kasę biorą a nic nie robią wiec powiedzą ze tak ma być ze to taki dźwięk podczas pracy amortyzatora po prostu nic im się nie chce skuter przestoi tak kilka dni a nic nie zrobią a ja się z nim nie będę kłócił a ze nie jest to chyba skomplikowana usterka to być możne będę musiał usunąć ją sam wiec proszę was o odpowiedz co to możne być występuje również podczas hamowania przednim hamulcem.

Sprawdź dokręcenie śrub mocujących lagi w półce, luz na łożyskach główki ramy- (łożyska kierownicy) i czy jest olej w amortyzatorach.

A Ja bym zaryzykowal z gwarancja, i jesli powiedza ze tak ma byc to niech Ci pokaza drugi taki skuter zeby sprawdzic, a jak nie to zglasza sie sprawe do glownego importera Benzera.

jak bys mial luz na lagach to bys daleko nie pojechal... to samo z glowka kierownicy. Popatrz pod plastikami czy tam nie wali cos... Ja naprzyklad mialem to pudeleczko od alarmu... moze tez masz i jest nie dokrecone i slychac na dziurach ze ono wali.

kolego wez kogos ciezkiego, niech na asfalcie nacisnie przedni hamulec i niech dobija amortyzatory z przodu. Zobaczysz czy pojawia sie halas i jesli tak to zobaczysz skad.

a jak sprawdza się olej w amortyzatorach bo zastanawiam się czy to właśnie nie olej bo gdy siądę i wstanę to amor czasami nie odbija do końca tak jak by było mało oleju i możne jest mało oleju a przy większym dołku przy amortyzacji coś tam w środku się styka i stuka, mam jeszcze jedno pytanie to prawda ze gdy zmienie moduł to skuter będzie kręcił się do 15tys obrotów i się zatrze przez jeden sezon bo podobno po zmianie modułu trzeba się pilnować z obrotami ja właśnie mam obrotomierz wyskalowany do 12tys obrotów

usterka naprawiona temat do zamkniecia