Stukanie w silniku GY6

Witam. W moim Kymco Agility RS 4T 2013 od dłuższego czasu po rozgrzaniu silnika słychać takie klekotanie (zawory?) gdy jest zimny - klekotania nie słychać wcale nawet po wyłączeniu automatycznego ssania. Dopiero po przejechaniu tych 1-2km klekotanie pojawia się. Co to może być? Pozdrawiam.

EDIT: dodam, że skuter nie ma problemów z odpalaniem, zawsze odpala z rozrusznika za 1 razem po dodaniu delikatnie gazu - gdy jest ciepły nawet bez gazu.

klepie na wolnych obrotach czy tylko podczas jazdy?

bardziej na wolnych obrotach podczas jazdy jakby mniej.

to mogą być zawory. kiedy były regulowane ?

u mnie klepały łożyska na wałku rozrządu

Lukario napisał:

to mogą być zawory. kiedy były regulowane ?

od nowości nikt do nich nie zaglądał skuter ma przebieg 2600km. Znalazłem poradniki w necie to jutro jak znajde chwilę wolnego czasu to spróbuje je sprawdzić :)

EDIT: dzisiaj go troche rozgrzałem i nagrałem to stukanie:

http://w681.wrzuta.pl/audio/4ity3UBg5D3/stukanie

Kalkulatorem, żeś to nagrywał?

izdebski12 napisał:

Kalkulatorem, żeś to nagrywał?

tak nazywa sie HTC One X, polecam, wrzuta zjebała troche jakość...

lukas24 napisał:

izdebski12 napisał:
Kalkulatorem, żeś to nagrywał?

tak nazywa sie HTC One X, polecam, wrzuta zjebała troche jakość...

Ja nie mam pojęcia. Po tym nagraniu można stwierdzić ze chyba coś tam stuka. Zlokalizuj chociaż z której strony to stuka. strona paska, czy wentylatora? Zajrzyj pod pokrywę czy nie odkręcił się talerz wariatora albo koło magnesowe po drugiej stronie.

szef_ff napisał:

Ja nie mam pojęcia. Po tym nagraniu można stwierdzić ze chyba coś tam stuka. Zlokalizuj chociaż z której strony to stuka. strona paska, czy wentylatora? Zajrzyj pod pokrywę czy nie odkręcił się talerz wariatora albo koło magnesowe po drugiej stronie.

sprawdziłem tak jak mówiłeś, dokładnie się wsłuchałem i ten dzwięk napewno nie dobiega od strony wentylatora, tylko od strony przekładni, a dokładniej z okolicy rozrusznika (może bendix?), ale nie ma co zgadywać jutro rozkręce i sprawdzę.

lukas24 napisał: ale nie ma co zgadywać jutro rozkręce i sprawdzę.

ooo i od tego powinieneś zacząć, a nie od forum. Trochę inicjatywy wykazać.