Stożek zwykły czy gąbka ? opłaca się?

Jestem posiadaczem malaguti f18 175 . Po zwiekszeniu cylka i założeniu wiekszej dyszy brak mu powietrza na seryjnym filtrze . Opłaca się założyć stożek? . I jaki ? Kiedys było spalanie 3,5/4

Gąbka to już najmniej co możesz założyć bo siatka to na ryby.

A czym się różni gąbka od siatki . Wady ? Bo wiem że kumpel miał w 2t i chwalił bo chodziło bez zarzutów . Ja osobiscie kilka lat temu miałem w quadzie siatke i chodzi do dziś u innego właściciela ?

te wszystkie filtry różnią się przepływem powietrza, jakością filtrowania i podatnością na zabrudzenia - w znaczeniu jaka ilość zatrzymanaych zanieczyszczeń spowoduje pogorszenie się ilości dostarczanego powietrza. I nie ma stałej zasady że najlepsze to a potem tamto. Zasadniczo najlepiej filtruje nasączona gąbka ALE ODPOWIEDNIEJ JAKOŚCI bo gąbka może też filtrować najgorzej - wszystko zależy od materiału.

A no dzięki za info .. Teraz zamówiłem stożek siatka zwykły z allegro , ponieważ malosi z racing planet 54mm to kosztuje 170 zł i mi się nawet nie zmieści :/ Teraz nie wiem czy wejdzie jak coś to bede błotnik przerabiał ..