Stosunek mocy do masy 125

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #303954
    Wombat
    Moderator

    Zulus napisał:

    Z robbo2k zgadzam się w jednym: nauka od małolata, stopniowo, ciągle…

    Jestem za. W kategoriach miasta, boisk przy szkołach.. itd nawet niekoniecznie jest to problem. A jak to zrobić na wiochach gdzie boisko jest trawiaste na pochyłej górce?
    Na miasteczko ruchu nie ma szans, zatrudnienie człowieka od przepisów na stałe jest bez sensu bo by miał 4 godziny tygodniowo, posterunkowy do takiej roli nieprzygotowany… więc kim? No i za co? Drużyny piłkarskie na wiochach mają problem z koszulkami w tym samym kolorze a tu by trzeba kaski, znaki, sprzęt – bo inaczej teraz nie wolno.

    #303957
    Anonim
    Nieaktywny

    Bez jaj. Opowiadałem już, że z kumplem ze studiów przeprowadziliśmy małolatom kurs na kartę rowerową na koloniach w tydzień mając do dyspozycji materiały, które dostaliśmy z posterunku w Węgorzewie + tablica w świetlicy. Teraz jest lepiej – po prostu dostęp do portalu typu zdamyto.com lub pochodne, jak nie ma, to program na płycie i jakiś rzutnnik. Może w ramach ZPT? Kasa by była, a zajęcia bardziej sensowne, niż szydełkowanie 🙂 Faktycznie słabiej z praktyką, ale może szkoła zapewni teorię, a praktykę rodzice? Na wsi dostęp do jakichkolwiek dwóch kółek jest jednak chyba bardziej powszechny niż w mieście, a i miejsc do poćwiczenia więcej.

    #303959
    Wombat
    Moderator

    na rodziców bym nie liczył.
    No i ja inaczej zrozumiałem to permanentne szkolenie od małego. Skoro miałeś na myśli 1 pięciodniowy (po godzinie dziennie) kursik rocznie to co innego. Ale myślę że i skuteczność żadna.
    Z tym miejscem do ćwiczenia to jest inaczej jak małolaty samopas upalają skutery po wiochach w klapkach, bez kasków i po 3 na jednym – a co innego jakby to miało być w ramach jakichś ćwiczeń. W pierwszym przypadku wszyscy udają że nie widzą bo dzieciaki nie marudzą i czasu nie absorbują aż się komuś kuku duże nie stanie. W drugim to wymaga zaplecza i kogoś kto za to odpowiada.
    A powiem szczerze że po tym co widziałem pod kielcami jak byliśmy na wywczasach – to ja bym za to odpowiedzialności nie brał.
    .
    btw, a ty domu nie budujesz dziś?

    #303963
    Anonim
    Nieaktywny

    Nie, nie to miałem na myśli. Dałem przykład, że się da – jak się chce – z minimalnym zapleczem. Ale jestem wszystkimi kończynami za zastąpieniem takiego czegoś jak ZPT przez rodzaj wychowania komunikacyjnego połączonego z pierwszą pomocą/ratownictwem. Będzie etat dla prowadzącego i kasa na pracownię.
    Można też próbować wykorzystać pracownię informatyczną, bo również raczej jest, a testy są również w wersjach free na komórki. Można się tym bawić na wiele sposobów.

    #303964
    Wombat
    Moderator

    + programy nauczania, decyzja ministerstwa oświaty.. a przecież teraz bedzie kolejna zmiana z gimnazjów na cośtam – i nikt nie ma na to czasu.
    Tzn sam w sobie pomysł jest dobry, idea szczytna. Tylko że nie sądzę że realny do zrealizowania w naszych realiach.
    Ja pamiętam że jak byłem w szkole średniej to kierunek Kierowca-mechanik miał normalnie przedmiot pt: przepisy ruchu drogowego i szkołę kończył z prawem jazdy niejako obligatoryjnie – a pokrewne kierunki mogły jeżeli chciały (i technikum i zawodówka). I było to za darmoche lub za groszę.
    To był koniec tych czasów kiedy egzaminy zdawało się lokalnie w ośrodkach szkolenia.
    Kiedy ja dobijałem do 18tki to przepisy się zmieniły. Moi koledzy z poczatku roku robili prawko jeszcze w szkole a mnie już obowiązywał WORD.
    Automatycznie skończył się przedmiot w szkole bo stracił sens a zaplecze w szkole zostało sprywatyzowane i stało się jakimś kolejnym OSK

    #303968
    Anonim
    Nieaktywny

    Ale może wróci 😉
    Jak nam się w wojsku na unitarce nudziło i zgłosiliśmy dowódcy jednostki, że może by nas na C wysłał bo my już stare konie i spora część z kat.B, to nas pan pułkownik wyśmiał, że się kotom szkoleń zachciało. A potem był płacz, że nie ma w jednostce kierowców ciężarówek. Jak mnie przepisywali do rezerwy, to w WKU też był płacz. Banda baranów…

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button