Starter problem.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #103846
    MalyRDM
    Użytkownik
    • 3
    • 18Postów:

    Witam.
    Mój problem polega na tym że podczas odpalania ze startera robi sie jakies zwarcie i momentalnie moduł spalony. Ale dzieje sie tak tylko przy starterze elektrycznym z kopki wszystko jest ok. Ma ktos jakiś pomysł co z tym zrobic?

    #103878
    MalyRDM
    Użytkownik
    • 3
    • 18Postów:

    Jakieś pomysły?

    #103879
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Pierwsze co to odłącz kable od rozrusznika. Zabezpiecz je żeby nigdzie nie dotykały metalowych części i spróbuj wtedy nacisnąć przycisk odpalania z rozrusznika. Jeżeli po tym zabiegu nie będzie zwarcia i skuter odpali Ci z kopniaka to znaczy że rozrusznik do wymiany, gdyż on powoduje palenie się modułu. Jeżeli znów stanie się tak jak piszesz to niestety czeka Cię sprawdzanie całej elektryki i szukanie przyczyny problemów.

    #103880
    MalyRDM
    Użytkownik
    • 3
    • 18Postów:

    Przzy elektryce na sto 100% ktos grzebał. bo widać że wiązki sa ręcznie robione. A potrafi mi ktos powiedzieć czy elektryczny starter odpala z masy czy z + bo wydaje mi sie ze z + a 2 kabel podłaczony do niego to stała masa.

    #103882
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Tak – stała masa a odpala z +.

    #103883
    MalyRDM
    Użytkownik
    • 3
    • 18Postów:

    Ale to co ty proponujesz moze powodowac utrate kolejnego modułu czyli był by to 3. Na przycisku od rozrusznika sa dwie masy po wcisnieciu startera robi sie 1 + a 2 kabel dalej jest masa wiec wydaje mi sie ze na przycisku robi sie to zwarcie. Mam racje? Czy tak powinno byc?
    ref.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button