Sprzedaż "skutera" przez nieletniego

A więc jak nie którzy wiedzą mój toros f16 uległ wypadkowi, w wyniku czego zgięła się rama. Mam możliwość sprzedaży dokumentów wraz z OC jako "uszkodzony skuter" - ja się pozbędę rejestracji, ktoś będzie miał "uszkodzoną rame" wraz z papierami, OC - chyba każdy wie o co chodzi.
No i teraz pytanko: Czy obejdzie się bez żadnych sądów itd. na tylko umowie KS, jeżeli skuter jest zarejestrowany na mnie a ja mam 16 lat ukończone?

Jeżeli nie masz ukończone 18 lat to musisz mieć zgodę sądu na sprzedaż.

masz na to jakieś paragrafy, czy wziąłeś z internetu odpowiedź?

masz paragraf art. 101 krio

§ 3. Rodzice nie mogą bez zezwolenia sądu opiekuńczego dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu ani wyrażać zgody na dokonywanie takich czynności przez dziecko.

Zadzwoniłem do urzędu i Pan powiedział mi, że normalnie bez sądów, i że rodzice podpisują w moim imieniu, i najlepiej abym ja też się podpisał.

Były już historie, że nie chcieli rejestrować. W jednym urzędzie przymkną oko w drugim nie.

lucek71 napisał:

Były już historie, że nie chcieli rejestrować. W jednym urzędzie przymkną oko w drugim nie.

Miałem taki sam problem gdy kupiłem 1 skuter. Zarejestrowali rodzice na mnie. Potem pojechaliśmy go zarejestrować i nas uprzedzili że nie będe go mógł sprzedać bez zgody sądu. Więc musieliśmy umowę od nowa spisywać i jechać 100km :)